A Kir. Magy. Természettudományi Társulat Növénytani Szakosztályának folyóiratát 1901 novemberében alapították. "Az 1902-ben Növénytani Közlemények néven először megjelenő folyóirat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat (KMTT) 1891-ben megalakult Növénytani Szakosztályának előadásait, híreit közölte. A lap nevét 1909-ben változtatták Botanikai Közleményekre. A KMTT megszűnése után 1952-től a Magyar Biológiai Egyesület majd Társaság Botanikai Szakosztályának lapjaként jelenik meg." A kolligátum négy kötete közül az 1919. évinek (XVIII.) 1920 a kiadási dátuma, az 1920-1921. évit (XIX.) egyben jelentették meg 1921-es dátumot feltüntetve. Az egyes számok két havonta láttak napvilágot.
Matematikai szintézis az Egészségügyi Szervező Alapszak számára az elméletektől a feladatokon át a megoldásokig. I. Analízis. Összeállította: Sándor Zoltán, Dr. Dinya Elek. Bp., 2014, Semmelweis Kiadó. Kiadói papírkötés.
Grósz Lajos: A természet köréből. Népszerű olvasmányok a nagyközönség, a serdülő ifjuság és női olvasók számára. Bp., 1896, Franklin-Társulat, [8]+350+[2] p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
Ferenczi Sándor: Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában. Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p. Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira. A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Dr. Schaffer X. Ferenc: Általános geológia. Ford.: Pappné Dr. Balogh Margit. Az eredetivel összehasonlította, kiegészítette és függelékkel ellátta: Dr. Papp Károly. Bp., 1919, Magyar Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), XV+707 p. Kiadói félvászon kötésben, Ex librissel