Es ist zu lizitieren
23889.
Bücher: Naturwissenschaft, Medizin
3 200 HUF
8,67 EUR, 10,00 USD
3 200 HUF
Ferenczi Sándor:
Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában.
Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |