Kiss Kitti: Kovácsolt és öntöttvas edények a magyar szabadtéri múzeumokban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárgykatalógusai 2. Szentendre, 2012, Szabadtéri Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szabó Vladimír. Bevezető, életrajzi adatok és irodalomjegyzék: Kratochwill Mimi. A képeket vál.: Szabó Vladimírné és Kratochwill Mimi. Számozott (956./1000), a művész, Szabó Vladimir (1905-1991) által aláírt példány! [Bp., 1987], Szabó Vladimir. Egészoldalas, fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Lippmann, Friedrich: Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen. Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p. Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. (Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.) Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Renard, Jules: Journal. Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p. Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Kurth, Julius: Der japanische Holzschnitt. Ein Abriss seiner Geschichte. Mit 88 Abbildungen und drei Signaturetafeln. Münche, 1922. R. Piper & Co. Verlag. 172 p. + 1 t. Julius Kurth (1870-1949) evangélikus lelkész, utazó, műgyűjtő. Több munkát publikált a kínai és japán fametszés történetéről. Gazdagon illusztrált monográfiája a japán fametszés évszázados technikáit tekinti át, oldalszámozáson belül három, kihajtható, művész-aláírásokat hordozó táblával. A mű első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon ajándékozási bejegyzés. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Művészeti hetek Kolozsvár 1942. május 9. - június 6. H.n., é.n., Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Félvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Undi Mária: Magyar kincsesláda. Művészi, eredeti rajz- és hímzésminták gyűjteménye. III. füzet: Kalotaszegi írásos hímzés. + VIII. füzet: Dunántúli lyukacsos- és telehímzés. Bp., é.n. (cca 1930-1940), szerző, [6] p.+ 13 t.; [8] p.+ 16 t. Kiadói papírborítóban, az egyik füzet sérült borítóval.