Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911], Pesti Napló (Stephaneum-ny.), 32 p.+ 128 t.+ 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, ex libris-szel.
Tóth Ernő 2003. Szerk.: Paul Molnár. A művész, Tóth Ernő (1949-) szobrász, festőművész által dedikált példány! H.n., é.n., magánkiadás, 141+[3] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Megfagyott Muzsikus 1931. [19. évfolyam.] (Írták és rajzolták az építészhallgatók. Kiadták a harmadéves építészek. Szerkesztette a tízes bizottság.) [Bp.], 1931.,(Műegyetem),[Műegyetemi-ny.], 73 + [7] p. Számozott (18./100) példány.! Szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon illusztrált. Gábor László (Skafa), Pogány Frigyes (Futóbolond II.), Rimner János írásával és rajzaival. Kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Glaser, Curt: Hans Holbein d[er] J[üngere] Zeichnungen. Ausgewählt und eingeleitet von Curt Glaser. Basel, 1924. Benno Schwabe & Co. (Druck von Ernst Schwabe, Leipzig). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + 36 + [2] p. + 80 t. (ebből 12 kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Curt Glaser német művészettörténész és műgyűjtő kismonográfiája ifjabb Hans Holbein (1497-1543) grafikusművészről, a reneszánsz illusztráció kiemelkedő német mesteréről. A táblák előtt a grafikák adatsora. Feliratozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Worringer, Wilhelm: Die altdeutsche Buchillustration. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten. München, 1912. R. Piper & Co. (Druck von Oskar Brandstetter in Leipzig). 152 + [4] p. Első kiadás. Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, az absztrakciót szabadon engedő, realista elvárásoknak nem engedelmeskedő avantgárd képzőművészet és a nem kevésbé absztrakcióra törekvő késő gótika szakértője. Szövegközti és egész oldalas fametszetekkel gazdagon illusztrált monográfiájában a német késő gótikus grafika humoros-groteszk és áhítatos kompozíciói egyaránt felvonulnak. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, feliratozott, kissé kopott kiadói tokban. Részben felvágatlan, jó példány.
Boehn, Max von: Miniaturen und Silhouetten. Ein Kapitel aus Kulturgeschichte und Kunst. München, (1917). Verlag und Druck von F. Bruckmann Ag. 1 t. (színes) + 206 + [2] p. + 35 t. (színes). Első kiadás. Max von Boehn (1860-1932) német kultúrtörténész, művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a miniatúra-festészet technikájáról és tradícióiról. Az angol, a francia és a német miniatúra-festészet történetének áttekintése után függelékként a klasszikus századfordulón elterjedő új grafikai eljárás, a sziluettfestés méltatása. Szerzőnk nem összetévesztendő az azonos korban élő, azonos nevet viselő porosz generálissal, Max von Boehn-nel (1850-1921), a francia-német háború és az első világháború hősével: a legmagasabb katonai kitüntetéseket learató vezérkari tiszt nem írt kismonográfiákat babakészítésről, miniatúra-festészetről és divatról, ám bizonyos, hogy a kor olvasóközönsége soraiban sok mulatságos félreértésre adhatott okot a radikálisan más életszférákban működő kultúrtörténész és a generális névazonossága. Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Hausenstein, Wilhelm: Giotto. Berlin, [1923]. Propyläen-Verlag (Druck von F. Bruckmann Ag., München). 401 + [3] p. Egyetlen kiadás. Wilhelm Hausenstein (1882-1957) német újságíró, szerkesztő, műkritikus. Szövegközti felvételekkel gazdagon illusztrált monográfiája Giotto di Bondone (1267-1337) olasz festő, szobrász és építész munkásságának állít emléket. (Die führenden Meister.) Aranyozott kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 3 db kiállítási katalógusa:
1927. tavaszi kiállítás tárgymutatója. Bp., 1927, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat,(Athenaeum-ny.), 44 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással, és a sarkán hiánnyal, egy lap kijár és gyűrött, valamint a többi képtábla sarkán szamárfüllel.;
Az 1928. évi tavaszi kiállítás képes tárgymutatója. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 52 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.;
Az 1928/29. évi téli kiállítás képes tárgymutatója. Kukán Géza, Mendlik Oszkár, Mendlik Oszkárné, Poll Hugó, Szentgyörgyi István gyüjtemény és néhai Glatter Gyula emlékkiállításaival. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 42+6 p.+23 (fekete-fehér képtáblák) t. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó tábla hiányzik.
Catalogo dei Dipinti. Firenze, 1926. Kiadói papírkötés.
Catalogue of the Principal Paintings with sixty-four illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 64 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;
Catalogue of the Principal Paintings with seventy-two illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 72 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;