Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

4 000 4 800 5 500

Rufpreis:

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Minimales Gebot:

4 000 HUF

Beschreibung:

Worringer, Wilhelm: Die altdeutsche Buchillustration. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten.
München, 1912. R. Piper & Co. (Druck von Oskar Brandstetter in Leipzig). 152 + [4] p. Első kiadás.
Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, az absztrakciót szabadon engedő, realista elvárásoknak nem engedelmeskedő avantgárd képzőművészet és a nem kevésbé absztrakcióra törekvő késő gótika szakértője. Szövegközti és egész oldalas fametszetekkel gazdagon illusztrált monográfiájában a német késő gótikus grafika humoros-groteszk és áhítatos kompozíciói egyaránt felvonulnak.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, feliratozott, kissé kopott kiadói tokban. Részben felvágatlan, jó példány.

Teilen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF