Es ist zu lizitieren
23141.
Bücher: Architektur, Kunst
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Boehn, Max von:
Miniaturen und Silhouetten. Ein Kapitel aus Kulturgeschichte und Kunst.
München, (1917). Verlag und Druck von F. Bruckmann Ag. 1 t. (színes) + 206 + [2] p. + 35 t. (színes). Első kiadás.
Max von Boehn (1860-1932) német kultúrtörténész, művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a miniatúra-festészet technikájáról és tradícióiról. Az angol, a francia és a német miniatúra-festészet történetének áttekintése után függelékként a klasszikus századfordulón elterjedő új grafikai eljárás, a sziluettfestés méltatása.
Szerzőnk nem összetévesztendő az azonos korban élő, azonos nevet viselő porosz generálissal, Max von Boehn-nel (1850-1921), a francia-német háború és az első világháború hősével: a legmagasabb katonai kitüntetéseket learató vezérkari tiszt nem írt kismonográfiákat babakészítésről, miniatúra-festészetről és divatról, ám bizonyos, hogy a kor olvasóközönsége soraiban sok mulatságos félreértésre adhatott okot a radikálisan más életszférákban működő kultúrtörténész és a generális névazonossága.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |