Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. Szeged, 1988, Szerzői. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Monti, Raffaele: Bottega Fellini. Fotografie di Gabriele Stocchi. Roma, 1981, De Luca Editore. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Hungarian Art on the Wold Auction Markets. Magyar művészet a világ aukciós piacán (1980-2004). Bp., [2005], Edition Dutka. Színes képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Bortnyik Sándor, Ferenczy Károly, Kádár Béla, Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József, Scheiber Hugó, Tihanyi Lajos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Bajkay Éva, Jurecskó László, Kishonthy Zsolt, Tímár Árpád (szerk.): Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Bp./Miskolc, 2001, Missionart Galéria. 483p. Gazdag képanyaggal illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói kartonált papírkötés. Szép állapotban
[Truffaut, Francois]: Hitchcock/Truffaut. A Definitive Study of Alfred Hitchcock by Francois Truffaut. New York, 1985, Simon & Schuster, 367 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A Hitchcock című filmben François Truffaut filmkritikus ötven órányi interjút készített Alfred Hitchcockkal, a teljes rendezői pályafutását felölelve, a nagy-britanniai némafilmjeitől a hollywoodi színes filmekig. Az eredmény a világ egyik legnagyobb rendezőjének portréja a sokoldalú specialistáról, aki mindent mesterien kidolgozott, a forgatókönyvtől és az operatőri munkától kezdve a vágáson át a filmzenéig. Hitchcock beszél a filmjei mögött rejlő ihletről, a félelem és a feszültség megteremtésének művészetéről, valamint meglepően őszinte értékeléseket ad eredményeiről és kudarcairól, kétségeiről és reményeiről. Ez a betekintés a mozi egyik nagyságának gondolataiba minden filmrajongó számára kötelező olvasmány. François Truffaut (1932?1984) díjnyertes filmrendező, forgatókönyvíró, producer, színész és filmkritikus volt. A francia filmművészet új hullámának egyik megalapítójaként tartják számon.