Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 608

23244.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Filarete, Antonio Averlino:  Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text. [Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p. Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg. A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság. (Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.
23245.

Filarete, Antonio Averlino: Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text.
[Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p.
Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg.
A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság.
(Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Maike Bruhns: Kunst in der Krise. Band 1: Hamburger Kunst im "Dritten Reich." Hamburg, 2001, Dolling und Galitz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis benyomódásokkal.
23246.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
B. Jefimov és M. Joffe: Kukrinyikszi 30 éves művészi munkásságának eredményei. 1952, Magyar-Szovjet Társaság Képzőművészeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23247.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Gerő Ödön: Művészetekről. Bp., 1936. Szerzői. Kiadói papírborítóval. 11 p.
23248.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
23249.

+ Alfred Gilbert Sculptor and goldsmith, 224p.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
23250.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Rossi, Aldo: A város építészete. [Bp.], 1986, BME. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23251.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimales Gebot:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
23252.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
5×5=25 Russian Avant-Garde Exhibition Moscow, 1921. A catalogue in facsimile. Kiadói papírkötés, papír tokban, jó állapotban.
23253.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Gráfik Imre: A nyereg. A Néprajzi Múzeum Tárgykatalógusai 6. Bp., 2012, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotba.
23254.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Depero. A futurista. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23255.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF