Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 608

Sztaniszlavszkij: Színesztétika. Az Országos Magyar Színművészeti Főiskola Könyvtára 8. Bp., 1949, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23268.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23269.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Henry Geldzahler: American Painting in the Twentieth Centruy. New York,1965.,The Metropolitan Mueum of Art, 236 p. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. + 1967 Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus, illusztrátor, festőművész részére szóló gépelt üzenet a könyv megküldéséről, valamint Végh Gusztáv magyar és angol nyelvű köszönő levelei (vázlatok), és a végleges gépelt változat, autográf aláírással.
23270.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Hidán Csaba - Szőllősy Gábor: Fegyver- és lószerszámgyűjtemény a tápiószelei Blaskovich Múzeumban. PMMI kiadványai. Kiállítási katalógusok 24. Szentendre, 2008., PMMI, 175 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23271.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet. (Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.
23272.

Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet.
(Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p.
Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23273.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23274.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Dóri Éva - Szalay József: Ábrázolás - kifejezés. Bp., 2012. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23275.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben.  Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.
23276.

Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben.
Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Budahelyi Tibor: Érmek. Medals. 1980-2005. A művész, Budahelyi Tibor (1945-) szobrász és éremművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 2005, Szerzői, 199+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23277.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Paul Wallot: Das Reichstagsgebäude in Berlin. Köln, [2009], Komet Verlag. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói dísztokban.
23278.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23279.

Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst.
München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas).
Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik.
Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF