Sztaniszlavszkij: Színesztétika. Az Országos Magyar Színművészeti Főiskola Könyvtára 8. Bp., 1949, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Vegyes művészeti katalógus tétel, 7 db: 10 éves a Strabag Festészeti Díj, Horváth László, Áldozat - Engesztelés, Budapest Art Expo 1998, c:/kapi8/parasite/animations 1-3.
Henry Geldzahler: American Painting in the Twentieth Centruy. New York,1965.,The Metropolitan Mueum of Art, 236 p. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. + 1967 Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus, illusztrátor, festőművész részére szóló gépelt üzenet a könyv megküldéséről, valamint Végh Gusztáv magyar és angol nyelvű köszönő levelei (vázlatok), és a végleges gépelt változat, autográf aláírással.
Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet. (Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.
Philiippe Garner: Art nouveau collectables. New Jersey, 1989, Chartwell, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált kiadvány az art nouveau műtárgyakról.
H. Kolba Judit: Liturgische Goldschmiedearbeiten im Ungarischen Nationalmuseum. 14.-17. Jahrhundert. (Dedikált!) Catalogi Musei Nationalis Hungarici. Series Mediaevalis et Moderna I. Bp., 2004, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, H. Kolba Judit (1937-2020) régész, muzeológus által a kötet egyik fordítója, Moskovszky Éva részére dedikált példány.
Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben. Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.
Budahelyi Tibor: Érmek. Medals. 1980-2005. A művész, Budahelyi Tibor (1945-) szobrász és éremművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 2005, Szerzői, 199+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst. München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas). Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik. Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.