Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 631

Paul Wallot: Das Reichstagsgebäude in Berlin. Köln, [2009], Komet Verlag. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói dísztokban.
23278.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23279.

Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst.
München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas).
Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik.
Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Szilvitzky Margit: Öltözködés, divat, művészet. II-III. köt. II.: Reneszánsz, barokk, rokokó és empire. III.: XIX. és XX. század. Bp., [1970], Corvina. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. Megjelent 4150 példányban.
23280.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Jean Martin Charcot - Paul Richer: Die Besessenen in der Kunst. Hrsg. und mit einem Nachwort von Manfred Schneider. In Zusammenarbeit mit Wolfgang Tietze. Göttingen, 1988., Steidel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
23281.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt &amp; Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
23282.

Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt & Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. Renaissance-mesterek. 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. Elek Artúr bevezető tanulmányával. Bp., 1928, Győző Andor (Hungária-ny.), [16] p.+ 54 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. (Hiányos, eredetileg 60 t.) Kiadói egészvászon-mappában, kissé viseltes állapotban, 43x34x4 cm.
23283.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
2 db - Kós Károly: Kalotaszeg. + Erdély. Kolozsvár, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23284.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
23285.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
23286.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Bak Imre: Helyzetek / Situations. Művek 2004-2022 / Works 2004-2022. Balatonfüred, 2023, Vaszary Galéria, 212 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
23287.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Mester Edit:  Középkori üvegek. Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás. A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta. (Visegrád régészeti monográfiái 2.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
23288.

Mester Edit: Középkori üvegek.
Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás.
A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta.
(Visegrád régészeti monográfiái 2.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Cságoly Ferenc: Három könyv az építészetről 1. Szépség. 2013, Akadémiai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23289.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF