Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst. München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas). Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik. Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
Jean Martin Charcot - Paul Richer: Die Besessenen in der Kunst. Hrsg. und mit einem Nachwort von Manfred Schneider. In Zusammenarbeit mit Wolfgang Tietze. Göttingen, 1988., Steidel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
Winfried Nerdinger (Hrsg.): Friedrich von Gärtner: Ein Architektenleben 1791-1847. Mit den Briefen an Johann Martin von Wagner. München, 1992., Klinkhardt & Biermann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. Renaissance-mesterek. 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. Elek Artúr bevezető tanulmányával. Bp., 1928, Győző Andor (Hungária-ny.), [16] p.+ 54 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. (Hiányos, eredetileg 60 t.) Kiadói egészvászon-mappában, kissé viseltes állapotban, 43x34x4 cm.
Bak Imre: Helyzetek / Situations. Művek 2004-2022 / Works 2004-2022. Balatonfüred, 2023, Vaszary Galéria, 212 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
Mester Edit: Középkori üvegek. Visegrád, 1997. (Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma - Magyar Nemzeti Múzeum nyomdája). 169 + [1] p. Egyetlen kiadás. A visegrádi ásatások üvegkincse alapján készült monográfia áttekinti a Visegrád környéki középkori üveggyártás történetét, méltatja a visegrádi udvar számára termelő diósjenői üveghuta középkori tevékenységét, illetve katalogizálja a királyi palota itáliai és hazai üvegkincsét. Képmelléklet az 51. oldaltól. Monográfiánk képanyagát a szerző rajzolta. (Visegrád régészeti monográfiái 2.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.