Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 608

Rümann, Arthur:  Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen. München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás. Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesteréről, Honoré Daumier-ről (1808-1879). Bár Daumier elsősorban saját korának társadalmi típusairól, főként a francia nyárspolgárokról készített jelentős erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bőven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg. Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
23256.

Rümann, Arthur: Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen.
München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás.
Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesteréről, Honoré Daumier-ről (1808-1879). Bár Daumier elsősorban saját korának társadalmi típusairól, főként a francia nyárspolgárokról készített jelentős erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bőven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg.
Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Furtwängler, Adolf - Ulrichs, Heinrich Ludwig (herausg.): Denkmäler Griechischer und Römischer Skulptur. Handausgabe. Mit 60 Tafeln und 73 Textabbildungen. München, (1911). Druck und Verlag von F. Bruckmann Ag. VIII + 214 + [2] p. + 59 p. (ebből egy dupla oldalas). A görög-római szobrászat eredményeit áttekintő, gazdagon illusztrált művészettörténeti munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A címlapon régi katalógusbejegyzés. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a kiadó vaknyomásos emblémájával.
23257.

Furtwängler, Adolf - Ulrichs, Heinrich Ludwig (herausg.): Denkmäler Griechischer und Römischer Skulptur. Handausgabe. Mit 60 Tafeln und 73 Textabbildungen.
München, (1911). Druck und Verlag von F. Bruckmann Ag. VIII + 214 + [2] p. + 59 p. (ebből egy dupla oldalas).
A görög-római szobrászat eredményeit áttekintő, gazdagon illusztrált művészettörténeti munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból való.
A címlapon régi katalógusbejegyzés.
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a kiadó vaknyomásos emblémájával.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Plietzsch, Eduard: Vermeer van Delft. Mit 35 Tafeln. [Lipcse] Leipzig, 1911. Verlag von Karl W. Hiersamann (Druck von Emil Herrmann senior). X + 145 + [5] p. + XXXV t. Első kiadás. Eduard Plietzsch (1886-1961) berlini művészettörténész és galériatulajdonos. A németalföldi festészet szakértőjének számító Eduard Plietzsch Vermeer-monográfiája korrajzba ágyazott művészettörténeti értekezés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, részben felvágatlan, jó példány.
23258.

Plietzsch, Eduard: Vermeer van Delft. Mit 35 Tafeln.
[Lipcse] Leipzig, 1911. Verlag von Karl W. Hiersamann (Druck von Emil Herrmann senior). X + 145 + [5] p. + XXXV t. Első kiadás.
Eduard Plietzsch (1886-1961) berlini művészettörténész és galériatulajdonos. A németalföldi festészet szakértőjének számító Eduard Plietzsch Vermeer-monográfiája korrajzba ágyazott művészettörténeti értekezés.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, részben felvágatlan, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Vallomások... Csete György és Dulánszky Jenő. 2001, Kijárat Kiadó. Kiadói kartonált kötés.
23259.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Landgráf Katalin - Penkala Éva - Szittner Andrea: Nagy szövéskönyv 1. 2001, Planétás Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23260.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Cervantes, Miguel de - Reiner, Imre (ill.):  Szenen aus Don Quixote von Miguel de Cervantes. Mit einundzwanzig Holzstichen von Imre Reiner und einem Nachwort von Hermann Kienzle. Basel, (1941). Holbein-Verlag (Gebrüder Fretz Ag., Zürich). 48 + [4] p. Egyetlen kiadás. Reiner Imre (1900-1987) magyar származású svájci betűmetsző, tipográfus, grafikusművész és illusztrátor. Számos klasszikus irodalmi mű jelent meg illusztrációival, Cervantes-regénykivonatunk esetén a művész 21 rajzával. Kolofon: ?Dieses Buch wurde auf echtem Büttenpapier von Gebr. Fretz AG. In Zürich im Dezember 1941 gedruckt?. Illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.
23261.

Cervantes, Miguel de - Reiner, Imre (ill.): Szenen aus Don Quixote von Miguel de Cervantes. Mit einundzwanzig Holzstichen von Imre Reiner und einem Nachwort von Hermann Kienzle.
Basel, (1941). Holbein-Verlag (Gebrüder Fretz Ag., Zürich). 48 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Reiner Imre (1900-1987) magyar származású svájci betűmetsző, tipográfus, grafikusművész és illusztrátor. Számos klasszikus irodalmi mű jelent meg illusztrációival, Cervantes-regénykivonatunk esetén a művész 21 rajzával.
Kolofon: ?Dieses Buch wurde auf echtem Büttenpapier von Gebr. Fretz AG. In Zürich im Dezember 1941 gedruckt?.
Illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Bode, Wilhelm:  Florentiner Bildhauer der Renaissance. Berlin, 1910. Verlag von Bruno Cassirer. [10] + 340 + [6] p. + 22 t. Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Szobrászati monográfiájában a firenzei reneszánsz szobrászat motívumkincsét vizsgálja, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1902-ben jelent meg, példányunk a második, bővített kiadásból való. A hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23262.

Bode, Wilhelm: Florentiner Bildhauer der Renaissance.
Berlin, 1910. Verlag von Bruno Cassirer. [10] + 340 + [6] p. + 22 t.
Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Szobrászati monográfiájában a firenzei reneszánsz szobrászat motívumkincsét vizsgálja, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1902-ben jelent meg, példányunk a második, bővített kiadásból való.
A hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Barokk Konferenciák I-III. Az I. kötetben szerzői ex libris bélyegzéssel. Eger, 1993, 1996, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23263.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Santarcanegli, Paolo: Üzenet a túlsó partról.    Békéscsaba, 1980. Megyei Könyvtár. 7 sztl. lev. Megjelent a Békés Megyei Könyvtár bibliofil sorozatának kiadásában. Illusztrálta Enrico Paulucci. Számozott, aláírt példány, (195/250). Fűzve, kiadói borítóban.
23264.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Balogh Ilona: Magyar Fatornyok. Néprajzi Füzetek 1. A Sóstói Múzeumfalu Kiskönyvtára 2. Szerk.: Páll István. Nyíregyháza - Sóstófürdő, 1994, Múzeumfalu Baráti Köre. Számozott (013./500) példány. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés.
23265.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Stokes, Marianne &amp; Adrian: Hungarian Journeys. Landscapes and Portraits 1905-1910.[London, 1996., Evans, M.], 48 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23266.

Stokes, Marianne & Adrian: Hungarian Journeys. Landscapes and Portraits 1905-1910.[London, 1996., Evans, M.], 48 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Goncourt, Edmond und Jules de:  Gavarni. Der Mensch und das Werk. Mit 107 Ganzseitigen und 36 Textillustrationen. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] Berlin, (1918). Hyperionverlag (Druck von Gerhard Stalling, Oldenburg in Grünau). 1 t. (címkép) + [4] + 263 + [1] p. + 53 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 189 + [3] p. + 52 t. Első német kiadás. A Goncourt-fivérek, Edmond és Jules Goncourt a XIX. század közepének meghatározó író testvérpárja. A naturalista regényírás alapító atyjaként ismert szerzőpáros számos regényes korrajz után egy személyes ismerős, Paul Gavarni (1804-1866) karikaturista életregényét írta meg. Gazdagon illusztrált életrajzi regényünk szövegét számos Gavarni-karikatúra kíséri, a képanyagon a korabeli párizsi nyárspolgárság számos típusa megelevenedik: haszonlesők, diákok, utcagyerekek, koldusok, színházlátogatók és más széplelkek, tejesasszonyok és üzletemberek szatirikus portréit láthatjuk. A munka eredeti nyelven 1870-ben jelent meg, példányunk a mű első német kiadásából való. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23267.

Goncourt, Edmond und Jules de: Gavarni. Der Mensch und das Werk. Mit 107 Ganzseitigen und 36 Textillustrationen. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
Berlin, (1918). Hyperionverlag (Druck von Gerhard Stalling, Oldenburg in Grünau). 1 t. (címkép) + [4] + 263 + [1] p. + 53 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 189 + [3] p. + 52 t. Első német kiadás.
A Goncourt-fivérek, Edmond és Jules Goncourt a XIX. század közepének meghatározó író testvérpárja. A naturalista regényírás alapító atyjaként ismert szerzőpáros számos regényes korrajz után egy személyes ismerős, Paul Gavarni (1804-1866) karikaturista életregényét írta meg. Gazdagon illusztrált életrajzi regényünk szövegét számos Gavarni-karikatúra kíséri, a képanyagon a korabeli párizsi nyárspolgárság számos típusa megelevenedik: haszonlesők, diákok, utcagyerekek, koldusok, színházlátogatók és más széplelkek, tejesasszonyok és üzletemberek szatirikus portréit láthatjuk. A munka eredeti nyelven 1870-ben jelent meg, példányunk a mű első német kiadásából való.
Egységes, díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF