Lafenestre, Georges - Richtenberger, Eugene: La peinture en Europe. Rome. Le Vatican. Les églises. Paris, 1903, Société Francaise d'Éditions d'Art, XXII+375+(1) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, foltos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Novotny Tihamér: A látható és a láthatatlan. Művészeti írások 2004-2013. [Bp.], 2014, Pharma Press-ny., 696 p. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jeremy Aynsley: Grafik-Design in Deutschland 1890-1945. Mainz, 2000, Hermann Schmidt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Felvinczi Takács Zoltán Dr.: A Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum. Bp., 1923. Újrakötött egészvászon kötés, ragasztott eredeti borítólap, jó állapotban.
Edith von Welser-Ude - Christian Ude: Open-Air-Galerie. Farbige Botschaften and die Welt. München, 2004, Frederking & Thaler. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Claude Monet. (Kiállítási katalógus.) Balingen, 1992, Stadthalle Balingen. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Thomas Levy (szerk.): Daniel Spoerri. Concidence as Master. Bielefeld, 2003, Kerber Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol, francia, német és olasz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Heinz Demisch: Erhobene Hände. Geschichte einer Gebärde in der bildenden Kunst. Stuttgart, 1984, Urachhaus. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kalmár János - Szebeni András - Gerhard Tötschinger - Hernádi Gyula: Bécs Budapest Wien Budapest 2000. Az egyik fotós, Szebeni András (1946-2020) fotóművész által DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1999, Well-PRess Kft. Német és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal, Kalmár János és Szebeni András fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.