Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 608

Magyar Nemzeti Múzeum - Országos Magyar Történeti Múzeum. Vezető a régészeti gyűjteményben (Őskor, római kor, népvándorláskor.) + (Történeti Tár, Fegyvertár.) Összeáll.: Bárányné Dr. Oberschall Magda és Tóth Zoltán. Bp., 1938., Országos Magyar Történeti Múzeum, 170 p.+5 sztl. lev.; 122 p.+16 t. Kiadói papírkötés. +  Magyar Nemzeti Múzeum - Széchenyi Országos Könyvtárának Történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Bp., 1903, (Hornyánszky Viktor-ny.), 139 p. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a füzettől, a könyvtest szétvált.
23146.

Magyar Nemzeti Múzeum - Országos Magyar Történeti Múzeum. Vezető a régészeti gyűjteményben (Őskor, római kor, népvándorláskor.) + (Történeti Tár, Fegyvertár.) Összeáll.: Bárányné Dr. Oberschall Magda és Tóth Zoltán. Bp., 1938., Országos Magyar Történeti Múzeum, 170 p.+5 sztl. lev.; 122 p.+16 t. Kiadói papírkötés. +

Magyar Nemzeti Múzeum - Széchenyi Országos Könyvtárának Történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Bp., 1903, (Hornyánszky Viktor-ny.), 139 p. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a füzettől, a könyvtest szétvált.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Kinsky aukciós katalógus jugendstil és design témában, 2019.
23147.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Schima Bandi iparművész. Válogatta, szerkesztette és a bevezetőt írta: Dr. Rádai János. Győr, 2002. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
23148.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Boris Jefimov: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Magyar szöveg: Byssz Róbert. Bp., 1946., Athenaeum, 95+1 p. A főváros felszabadulásának 1. évfordulójára adták ki. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
23149.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lőrinczi Zsuzsanna (szerk.): Vidéki építészeti kalauz. Provincial Architectural Guide 20th Century. Angol-magyar kétnyelvű kiadás. Bp., 2003, 6 BT. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23150.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Decrsényi Dezső: Az Árpád-kori kőfaragóművészet első emlékei. A Magyarságtudomány Tanulmányai V. 14 képpel. H.n., é.n., Magyarságtudomány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23151.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Einstein, Carl:  Der frühere japanische Holzschnitt. Berlin, [1923]. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 24 p. + 24 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Carl Einstein (1885-1940) német művészettörténész, esztéta, kritikus. Első világháborús szolgálata után szélsőbaloldali mozgalmárként, spartakista felkelőként lett ismert. Évekkel később baloldali aktivista művészkörökben mozgott, az afrikai képzőművészet és a kubista festészet népszerűsítette, ebben a művében viszont a japán fametszetek világába kalauzol, mely meglátása szerint termékenyítőleg hat a modernista festészet elhivatott képviselőire. (Orbis Pictus/Weltkunst-Bücherei. Band 16.) Illusztrált kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán eltérő címfelirattal: "Der primitive japanische Holtzschnitt". Jó példány.
23152.

Einstein, Carl: Der frühere japanische Holzschnitt.
Berlin, [1923]. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 24 p. + 24 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Carl Einstein (1885-1940) német művészettörténész, esztéta, kritikus. Első világháborús szolgálata után szélsőbaloldali mozgalmárként, spartakista felkelőként lett ismert. Évekkel később baloldali aktivista művészkörökben mozgott, az afrikai képzőművészet és a kubista festészet népszerűsítette, ebben a művében viszont a japán fametszetek világába kalauzol, mely meglátása szerint termékenyítőleg hat a modernista festészet elhivatott képviselőire.
(Orbis Pictus/Weltkunst-Bücherei. Band 16.)
Illusztrált kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán eltérő címfelirattal: "Der primitive japanische Holtzschnitt". Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pfister, Kurt:  Mittelalterliche Buchmalerei des Abendlandes. Mit vierzig, teils mehrfarbigen Tafeln. München, (1922). Holbein-Verlag. 1 t. (színes címkép) + 40 p. + 37 t. (ebből 3 színes). Egyetlen kiadás. Bibliofil könyvtörténeti kötetünkből 200 számozott példány is készült. Kolofon: "Von diesem Werke ist eine Vorzugsausgabe in 200 numerierten Exemplaren in Ganzleder gebunden ausgegeben worden". Félvászon kötésű példányunk számozatlan. Kurt Pfister (1895-1951) német grafikusművész és művészettörténész kötete a Karoling-kor és a nagy középkor kéziratos kódexeinek illusztrációs technikáit elemzi. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23153.

Pfister, Kurt: Mittelalterliche Buchmalerei des Abendlandes. Mit vierzig, teils mehrfarbigen Tafeln.
München, (1922). Holbein-Verlag. 1 t. (színes címkép) + 40 p. + 37 t. (ebből 3 színes). Egyetlen kiadás.
Bibliofil könyvtörténeti kötetünkből 200 számozott példány is készült. Kolofon: "Von diesem Werke ist eine Vorzugsausgabe in 200 numerierten Exemplaren in Ganzleder gebunden ausgegeben worden". Félvászon kötésű példányunk számozatlan. Kurt Pfister (1895-1951) német grafikusművész és művészettörténész kötete a Karoling-kor és a nagy középkor kéziratos kódexeinek illusztrációs technikáit elemzi.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Halle, Fannina W.: Alt-russische Kunst. Band 2. Berlin, Ernst Wasmuth. Javított gerincű kartonált kötés, kopottas állapotban.
23154.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jacob Baal Teshuva: Christo, Der Reichstag und urbane Projekte (Német nyelvű). München, 1993, Prestel. Kiadói papírkötésben
23155.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Christo &amp; Jeanne Claude: The Gates, Central Park, New York City (Angol nyelvű). nh. 2005, Taschen. Kiadói papírkötésben,
23156.

Christo & Jeanne Claude: The Gates, Central Park, New York City (Angol nyelvű). nh. 2005, Taschen. Kiadói papírkötésben,

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának leíró lajstroma. I.: Régi mesterek. Bp.,1906, Hornyánszky Viktor, VIII+431 p.+100 (fekete-fehér fotók.) t. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
23157.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF