Magyar Nemzeti Múzeum - Országos Magyar Történeti Múzeum. Vezető a régészeti gyűjteményben (Őskor, római kor, népvándorláskor.) + (Történeti Tár, Fegyvertár.) Összeáll.: Bárányné Dr. Oberschall Magda és Tóth Zoltán. Bp., 1938., Országos Magyar Történeti Múzeum, 170 p.+5 sztl. lev.; 122 p.+16 t. Kiadói papírkötés. +
Magyar Nemzeti Múzeum - Széchenyi Országos Könyvtárának Történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Bp., 1903, (Hornyánszky Viktor-ny.), 139 p. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a füzettől, a könyvtest szétvált.
Boris Jefimov: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Magyar szöveg: Byssz Róbert. Bp., 1946., Athenaeum, 95+1 p. A főváros felszabadulásának 1. évfordulójára adták ki. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
Decrsényi Dezső: Az Árpád-kori kőfaragóművészet első emlékei. A Magyarságtudomány Tanulmányai V. 14 képpel. H.n., é.n., Magyarságtudomány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Einstein, Carl: Der frühere japanische Holzschnitt. Berlin, [1923]. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 24 p. + 24 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Carl Einstein (1885-1940) német művészettörténész, esztéta, kritikus. Első világháborús szolgálata után szélsőbaloldali mozgalmárként, spartakista felkelőként lett ismert. Évekkel később baloldali aktivista művészkörökben mozgott, az afrikai képzőművészet és a kubista festészet népszerűsítette, ebben a művében viszont a japán fametszetek világába kalauzol, mely meglátása szerint termékenyítőleg hat a modernista festészet elhivatott képviselőire. (Orbis Pictus/Weltkunst-Bücherei. Band 16.) Illusztrált kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán eltérő címfelirattal: "Der primitive japanische Holtzschnitt". Jó példány.
Pfister, Kurt: Mittelalterliche Buchmalerei des Abendlandes. Mit vierzig, teils mehrfarbigen Tafeln. München, (1922). Holbein-Verlag. 1 t. (színes címkép) + 40 p. + 37 t. (ebből 3 színes). Egyetlen kiadás. Bibliofil könyvtörténeti kötetünkből 200 számozott példány is készült. Kolofon: "Von diesem Werke ist eine Vorzugsausgabe in 200 numerierten Exemplaren in Ganzleder gebunden ausgegeben worden". Félvászon kötésű példányunk számozatlan. Kurt Pfister (1895-1951) német grafikusművész és művészettörténész kötete a Karoling-kor és a nagy középkor kéziratos kódexeinek illusztrációs technikáit elemzi. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának leíró lajstroma. I.: Régi mesterek. Bp.,1906, Hornyánszky Viktor, VIII+431 p.+100 (fekete-fehér fotók.) t. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.