Worringer, Wilhelm: Formprobleme der Gotik. Mit 25 Tafeln. München, 1911. R. Piper Verlag & Co. [12] + 127 + [1] p. + 25 t. (ebből egy dupla oldalas). Első kiadás. Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, kutatási területe az avantgárd és a gótika művészettörténete. Kismonográfiájában a gótikus stílus kialakulásának nyomába ered. Kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül aranyozott lapszélekkel, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.
Gacsádi Albert: Lásd a zenét. [Bp.,2021,Studio 70 Média Kft.], 216 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Benne a szerző gyermekének ajándékozási soraival. Kiadói papírkötés.
Portré kiállítás 1972. A művészek által DEDIKÁLT példány, köztük: Seregi József, Farkas Lajos, Dobrovits Ferenc, Szabó Lajos, Orosz László, Kamfl József által DEDIKÁLT és még néhány azonosítatlan dedikációval. Bp., 1972, Láng Művelődési Központ, 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
Franz Fedier svájci festő kiállítási katalógusai, 2 db: Franz Fedier. Basel, Galerie d'Art Moderne, 8 sztl. lev. + Kiállítási plakát, 59x30 cm.; "Experiment Felsmalerei."+ 74-81+3 p. 1970 Franz Fedier (1922?2005) svájci művész autográf sorai és aláírása egy papírlapon, bélyegzésével.
Nádler István: Budapest Feketebács Képek Bilder 1988-1989. Hegyi Loránd bevezetőjével. Bp., 1989, Szerzői, 12 sztl. lev. Nádler István képeivel illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Dági Marianna - Mráv Zsolt: A Seuso-kincs. Pannonia fénye. Műveltség és luxus a késő császárkori Pannoniában. Bp., 2019, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Schlosser, Julius von: Die Kunst- und Wunderkammern der Spätrenaissance. Ein Beitrag zur Geschichte des Sammelwesens. Mit 102 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Klinkhardt & Biermann (Druck von Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [6] + 146 + [2] p. Első kiadás. Julius von Schlosser (1866-1938) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a főúri mű- és furcsasággyűjteményekről. A tiroli Ambras-várkastély műgyűjteményét katalogizáló szerzőben ott tartózkodása közben merült fel az eszme, hogy a késő reneszánsz főúri műgyűjtés története eddig még feldolgozatlan. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetében ennek kidolgozására tesz kísérletet. (Monographien des Kunstbewerbes. XI. Folge.) Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.