Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 608

Joseph Melan: Der Brückenbau. Nach Vorträgen, gehalten an der deutschen technischen Hochschule in Prag. Bände I-II. I. Band: Einleitung und hölzerne Brücken. II. Band: Steierne Brücken und Brücken aus Beton und Eisen. [Melan, Joseph: Hídépítés I-II. kötet. I. kötet: Bevezetés és fahidak. II. kötet: Kőhidak és beton- és vashidak.] (Egybekötve.) Leipzig - Wien, 1922-1924, Franz Deuticke, VIII+300 p.+1 t.;+IV+459 p. Dritte Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.
23098.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Ernst Boerschmann: Chinesische Baukeramik. Berlin, 1927, Albert Lüdtke. Német nyelven. 110 p + 160 t. (közte négy színes). Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon-kötés, gerinc tetején kisebb sérüléssel, kissé laza kötéssel, címlapon 1933-as névbejegyzéssel, egy lap szélén apró szakadással, néhány táblán összegaradásból származó felülti kopással, máskülönben jó állapotban. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kötet a kínai iparművészeti és építészeti kerámiáról, néhány szövegközti és 160 lapon külön fejezetben, ritka könyv! / rare book on chinese decorative and industrial ceramic, in original slightly worn full linen binding, with many illustrations.
23099.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimales Gebot:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
Jovánovics. Szerk.: Földényi F. László. Bp., 1994, Corvina, 166+1. Reprodukciókkal, Jovánovics György műveivel gazdagon illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
23100.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Tatai Erzsébet: Neokonceptuális művészet Magyarországon a kilencvenes években. Bp., 2005, Praesens. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23101.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Keresztury Dezső, Weöres Sándor és mások verseivel. Szerk.: Szántó Tibor. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában, kopott, foltos borítóval.
23102.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Rózsa, György: Évolution générale et développements régionaux en histoire de l'art. Tome I-III. Tome I-II.: Textes. Tome III.: Tables. Actes du XXII. Congrés International d'Histoire de l'Art Budapest 1969. Sour la direction de - -. Bp., 1972., Akadémiai, 762 p.; 883 p.; 574 p. Több nyelven: francia, német angol nyelven. A III. kötet rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
23103.

Rózsa, György: Évolution générale et développements régionaux en histoire de l'art. Tome I-III. Tome I-II.: Textes. Tome III.: Tables. Actes du XXII. Congrés International d'Histoire de l'Art Budapest 1969. Sour la direction de - -. Bp., 1972., Akadémiai, 762 p.; 883 p.; 574 p.
Több nyelven: francia, német angol nyelven. A III. kötet rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Haraszty István. Retrospektív kiállítás. A retrospectív exhibiton. 1963-1998. A művész, Haraszty István (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 1998., Műcsarnok, 143 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. A kötet végén életmű-jegyzékkel. Kiadói papírkötés.
23104.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimales Gebot:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1990-1997. Bp.,1997.,Ludwig Múzeum Budapest - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
23105.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Schöffer Gyűjtemény Kalocsa. Szerk.: Csekei István. Kiállítási katalógus. A művész, Nicolas Schöffer (1912-1992) által ALÁÍRT példány. Nicolas Schöffer (1912-1992) magyar születésű francia képzőművész, a művészettörténet első kibernetikus művének alkotója, a kibernetikus művészet megteremtője és kiemelkedő képviselője. Bp., én., Révai-ny., 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
23106.

Schöffer Gyűjtemény Kalocsa. Szerk.: Csekei István. Kiállítási katalógus. A művész,
Nicolas Schöffer (1912-1992) által ALÁÍRT példány.
Nicolas Schöffer (1912-1992) magyar születésű francia képzőművész, a művészettörténet első kibernetikus művének alkotója, a kibernetikus művészet megteremtője és kiemelkedő képviselője. Bp., én., Révai-ny., 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Jacques Ranciére: Utóidő. Tarr Béla filmjeiről. Bp., 2013, Műcsarnok Nonprofit Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23107.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Pálinkás György (szerk.): Vadász György. DEDIKÁLT! Architectura - Vallomások sorozat. 1999, Kijárat Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23108.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Semper, Gottfried: Keramik, Tektonik, Stereotomie, Metallotechnik. München, 1879, Bruckmann's Verlag. Zweite, durchgesehene Auflage. Újrakötött műbőr kötés, ragasztott címlap.
23109.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF