Es ist zu lizitieren
23164.
Bücher: Architektur, Kunst
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Lippmann, Friedrich:
Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen.
Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p.
Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
(Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.)
Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |