Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

3 000 3 600 4 200

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Minimales Gebot:

3 000 HUF

Beschreibung:

Renard, Jules: Journal.
Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p.
Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF