A Magyar Vasművek és Gépgyárak Országos Egyesülete évkönyve 1913. Szerk.: Méhely Kálmán. III. évf. Bp., 1913., "Pátria", 263+1 p.+ 5 t. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kijáró táblázatokkal.
[Charles Dickens] Boz (Dickens): Twist Olivér. I-III. rész. Írta: - -. Ford.: Gondol Dániel. Hozzákötve: Miguel de Cervantes: A bőkezű szerető. Ford. s a bevezetést írta: Lukács Móricz. Külföldi Regénytár VIII-IX-X és XI,XII kötetek. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Szerk.: Nagy Ignác. Bp., 1843., Hartleben Adolf, (Buda, M. Kir. Egyetem betűivel), 214+2+208 p.; 196+71 p. Első magyar kiadás. [1843-ban Hartleben és Emich is kiadta a Twist Olivért. Azóta is folyik a vita, hogy melyik tekinthető az első kiadásnak.] Korabeli átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az első könyv gerince hiányzik és a kötése a hátsó táblánál sérült, a második könyv gerince sérült, az első könyvben, a II. részen egy lap sérült, hiányos (17/18 p.) és két lap hiányzik (209/210, 211 p.), foltos lapokkal. Ritka!
Anthony Hill: Growing Up and other stories. A szerző, Anthony Hill (1942-) ausztrál író által dedikált példány. Charnwood, 1999, Ginninderra Press, 155+[1] p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback. Signed by the author.
[Karl May] May Károly: Winnetou I-III. köt. A vörös gentleman. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1904 ,Stephaneum, IV+598+1;579+1;607+1 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötések. A harmadik kötet több lapja sérült, szakadt, ragasztott
Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerk.: Márkus Miksa. Bp., [1910], Révai és Salamon-ny., 127+[75] p. Fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel, hirdetésekkel. Kiadói dombornyomott Ferenc József-portréval díszített félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal, nagyrészt jó állapotban.
A dramaturg változó helye a 21. században. Esszék, tanulmányok. A Radnai Annamária Emlékkonferencia szakmai kiadványa. Szerk.: Cseicsner Otília, Orbán Eszter, Török Tamara. Bp., 2022, Színházi Dramaturgok Céhe, 177 p. Kiadói papírkötés.
Reményik Sándor: Atlantisz harangoz. Versek. Napkelet Könyvtára 8. Bp.,1925. Magyar Irodalmi Társaság, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 84 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borító szélekkel, részben hiányos gerinccel.