Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Szép Ernő: Sok minden. Bp., 1914, Athenaeum, 207+[1] p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
24934.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Shklar, Judith N.: Über Ungerechtigkeit. Frankfurt aM, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24935.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Zuboly könyve. Dr. Bányai Elemér válogatott munkái. Összeáll.: Mikes Lajos.Bp., 1916, Budapesti Újságírók Egyesülete. Kiadói vászonkötésben
24936.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Tartóshullám. A Bölcsész Index Antológiája. Szerk.: Beke László, Csanádi Dániel, Szőke Annamária. Bp., 1985, ELTE Bölcsészettudományi Kar, 245+(1) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
24937.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Petőfi Sándor: Útirajzok, Steinert Ágota utószavával. Bp., 1987, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban
24938.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Devecseri Gábor: Ál-állatkereskedő vagy Az Igaz Szerelem Diadala. Vigopera szövegnek szánt verses komédia. Bernáth Aurél rajzaival. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor (Nagyvárad, Grafika-ny.), 64 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
24939.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Pastinszky János: Dr. Gyulay Béla emlékezete. Írta és a "Budapesti Népoktatási Kör"-nek 1910. évi április hó 10-én tartott XL. közgyűlésén felolvasta: Dr Pastinszky János. Bp., 1911., "Budapesti Népoktatási Kör". Sérült kiadói papírkötés, ragasztással a gerincén
24940.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás 1-17,19-50 kötet. Bp., 1925-1928., Franklin-Társulat-Révai. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, a gerinceken kisebb sérülésekkel, valamint 3 sérült gerinccel,
24941.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimales Gebot:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Keleti Arthur:  Angyali üdvözlet. Litániák. (Dedikált.) Budapest, 1916. Grill Károly (Pallas Rt. ny.) [3]-68 + [4] p. Egyetlen kiadás. Az első levélen verses dedikáció: "Régi ékszer énrajtam a bánat, / a legdrágább most nékem e világon, / úgy vigyázok rá, ápolom, becézem, / mégis féltem, oh, bizonyos halálom, / mint fonnyadt kézről halvány arany gyűrű, / úgy hullik majd le elfonnyadt szívemről, / és elgurul, hogy meg sohse találom. -- Ürmössy Anikónak, a művésznőnek ajánlom: Keleti Arthur. 1917. május". Dedikációjához Keleti Arthur a fenti, saját, publikálatlan, "Elhagyott leány panasza" címen ismert költeményét használta fel. Néhány oldalon saját kezű korrektúrajelek, illetve szcenírozási jegyzetek: a kötet egy versét a költő közösen adta elő Ürmössy Anikó színésznővel. Kötetünk könyvdíszét és borítórajzát Gara Arnold grafikusművész rajzolta. Példányunkból a címlap hiányzik. Prov.: Ürmössy Anikó (1892-1968) színésznő, főiskolai diplomája után 1916-ban az Andrássy úti Modern Színpadon debütált, majd a Belvárosi Színházban, a Fasor Kabaréban és a Renaissance Színházban lépett fel. Illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói kartonkötésben.
24942.

Keleti Arthur: Angyali üdvözlet. Litániák. (Dedikált.)
Budapest, 1916. Grill Károly (Pallas Rt. ny.) [3]-68 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Az első levélen verses dedikáció: "Régi ékszer énrajtam a bánat, / a legdrágább most nékem e világon, / úgy vigyázok rá, ápolom, becézem, / mégis féltem, oh, bizonyos halálom, / mint fonnyadt kézről halvány arany gyűrű, / úgy hullik majd le elfonnyadt szívemről, / és elgurul, hogy meg sohse találom. -- Ürmössy Anikónak, a művésznőnek ajánlom: Keleti Arthur. 1917. május".
Dedikációjához Keleti Arthur a fenti, saját, publikálatlan, "Elhagyott leány panasza" címen ismert költeményét használta fel. Néhány oldalon saját kezű korrektúrajelek, illetve szcenírozási jegyzetek: a kötet egy versét a költő közösen adta elő Ürmössy Anikó színésznővel. Kötetünk könyvdíszét és borítórajzát Gara Arnold grafikusművész rajzolta. Példányunkból a címlap hiányzik.
Prov.: Ürmössy Anikó (1892-1968) színésznő, főiskolai diplomája után 1916-ban az Andrássy úti Modern Színpadon debütált, majd a Belvárosi Színházban, a Fasor Kabaréban és a Renaissance Színházban lépett fel.
Illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói kartonkötésben.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38
Minimales Gebot:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
Helvétius, [Claude-Adrien]:  Oeuvres complétes d'Helvétius. Tome I-III: De L'Esprit. De L'Homme. Mélanges. [Teljes mű három kötetben.] Paris, 1818. Chez Mme Lepetit (Imprimerie de Crapelet). X + 597 + [1] p. + 1 melléklet (kihajtható hasonmás); VIII + 632 p.; [4] + 445 + [1] p. Első teljes kiadás. Cluade-Adrien Helvétius (1715-1771) francia uradalmi főbérlő, materialista filozófus, társadalomelméleti gondolkodó, enciklopédista. A királynő közelében élő uradalmi főbérlő jelentős bevételei tudatában költészettel kezdett foglalkozni, majd költő-filozófusi hírneve növelése érdekében kiadta botrányosnak bizonyult "De l'Esprit" című művét (1758), melyet a francia egyház, az állam és a párizsi Sorbonne egyaránt betiltott. A Montesquieu babérjaira törő mű az ember természetét az önérdek, önszeretet és az örömszerzés metszéspontjában határozta meg, elmélete szerint az egoizmus nagyobb távlatban a közjót is képes előmozdítani. Antropológiája, lélektana és szociológiája a géniusz, a képzelet, az ambíció, a virtus, a jó ízlés fogalmaival operál. Felforgatónak számító ember- és társadalomképe, pedagógiai elvei jelentős közérdeklődést keltettek a kor elegáns társaságában. Művei egy része csak halála után jelent meg. Kiadásunk az első teljes életműkiadás. A harmadik, befejező, vegyes tartalmú kötet élén nagyívű Helvétius-életrajz, a filozófus kortársa és fegyverhordozója, Charles Francois de Saint-Lambert (1717-1803) költő, enciklopédista kidolgozásában, utána Helvétius filozófiai költeményei, aforizmái és levelezése. Az első kötet elején könyvkereskedői könyvjegy. Egységes, aranyozott korabeli bőrkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott, ornamentikus keretdísszel. Jó példány.
24943.

Helvétius, [Claude-Adrien]: Oeuvres complétes d'Helvétius. Tome I-III: De L'Esprit. De L'Homme. Mélanges. [Teljes mű három kötetben.]
Paris, 1818. Chez Mme Lepetit (Imprimerie de Crapelet). X + 597 + [1] p. + 1 melléklet (kihajtható hasonmás); VIII + 632 p.; [4] + 445 + [1] p. Első teljes kiadás.
Cluade-Adrien Helvétius (1715-1771) francia uradalmi főbérlő, materialista filozófus, társadalomelméleti gondolkodó, enciklopédista. A királynő közelében élő uradalmi főbérlő jelentős bevételei tudatában költészettel kezdett foglalkozni, majd költő-filozófusi hírneve növelése érdekében kiadta botrányosnak bizonyult "De l'Esprit" című művét (1758), melyet a francia egyház, az állam és a párizsi Sorbonne egyaránt betiltott. A Montesquieu babérjaira törő mű az ember természetét az önérdek, önszeretet és az örömszerzés metszéspontjában határozta meg, elmélete szerint az egoizmus nagyobb távlatban a közjót is képes előmozdítani. Antropológiája, lélektana és szociológiája a géniusz, a képzelet, az ambíció, a virtus, a jó ízlés fogalmaival operál. Felforgatónak számító ember- és társadalomképe, pedagógiai elvei jelentős közérdeklődést keltettek a kor elegáns társaságában. Művei egy része csak halála után jelent meg. Kiadásunk az első teljes életműkiadás. A harmadik, befejező, vegyes tartalmú kötet élén nagyívű Helvétius-életrajz, a filozófus kortársa és fegyverhordozója, Charles Francois de Saint-Lambert (1717-1803) költő, enciklopédista kidolgozásában, utána Helvétius filozófiai költeményei, aforizmái és levelezése.
Az első kötet elején könyvkereskedői könyvjegy.
Egységes, aranyozott korabeli bőrkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott, ornamentikus keretdísszel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38
Minimales Gebot:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
Ma Zhiqiang (Szerk.): Kínai újévi képek gyűjteménye = Zhongguo minjian guben nian hua jingcui. Ford.: Kalmár Éva, Yu-Barta Erika. 1. Színdarabok és legendák = Xiwen chuanshuo. 2. Történelmi legendák = Wenshi gushi. 3. Tájképek és virágok = Shanshui huahui. 4. Asszonyok és gyermekek = Meiren tongzi. 5. Életek és történetek = Shenghuo shishi. 6. Istenek és halhatatlanok = Shenshen xian fu. [Bp.], 2018.,Q.E.D., 61 p.; 43 p.; 32 p.; 63 p.; 51 p.; 71 p. Színes fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötések, kiadói kartontokban, bontatlan kiadói zsugorfóliában. Ritka!  "Ma Zhiqiang, a Weifang Folk Artist Association ügyvezető alelnöke 1991 óta gyűjti a ritka kínai újévi képeket. Nemrég adta ki legújabb gyűjteményét (hat másik van neki), az Unique Chinese Folk New Year Pictures nevű 480 képből álló adatbázist, amely két kötetet ölel fel. "A kínaiak számára az újévi képeket a kínai társasági élet enciklopédiájához lehet hasonlítani" - mondta Ma. "Tükrözik az emberek kívánságait és álmait, valamint jókívánságaikat a következő évre." Sok kínai akaszt fel újévi képeket, amelyeket kínaiul nianhuának hívnak , hogy megünnepeljék a holdújévet, amely hagyomány a Song-dinasztia (960-1279) idejére nyúlik vissza. A Qing-dinasztia (1616?1912) virágzását követően a hagyomány az utolsó császár bukása után kezdett elveszíteni a jelentőségét. A kulturális forradalom (1966-1976) sok megmaradt képet elpusztított. "A legtöbb újévi kép még mindig régi történeteket vagy elavult mitológiát ír le" - mondta Ma. "Ezek már nem képesek tükrözni a mai társadalmat és az emberek életét." Az emberek Kínában és szerte a világon kezdik újból értékelni az újévi képeket, mint a népművészet legitim és értékes kifejezését. Az oroszországi, franciaországi, brit és egyesült államokbeli múzeumok kiterjedt újévi képgyűjteményekkel is rendelkeznek. Csak az orosz múzeumok több mint 4000 képet gyűjtöttek össze, mondta Ma. 2003-ban Ma segített az újévi képek 83 éves mesterének, Yang Luoshunak elnyerni az UNESCO népművészeti és kézműves díját. Ugyanebben az évben Kína újévi képeket vett fel nemzeti szellemi kulturális örökségi katalógusába, amely hivatalos felhívás a megőrzésre, amely több tízezer képet, fatömböt és egyéb faragási technikát mentett meg. Művészeti múzeumok és intézetek nyíltak, köztük Yangjiabuban, egy Weifang város falujában, amely az újévi képek készítéséről híres. A képeket fatömbökbe faragják, majd színt adnak a reprodukciókhoz." http://www.china.org.cn/culture/2009-07/24/content_18199814.htm
24944.

Ma Zhiqiang (Szerk.): Kínai újévi képek gyűjteménye = Zhongguo minjian guben nian hua jingcui. Ford.: Kalmár Éva, Yu-Barta Erika.
1. Színdarabok és legendák = Xiwen chuanshuo.
2. Történelmi legendák = Wenshi gushi.
3. Tájképek és virágok = Shanshui huahui.
4. Asszonyok és gyermekek = Meiren tongzi.
5. Életek és történetek = Shenghuo shishi.
6. Istenek és halhatatlanok = Shenshen xian fu.
[Bp.], 2018.,Q.E.D., 61 p.; 43 p.; 32 p.; 63 p.; 51 p.; 71 p. Színes fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötések, kiadói kartontokban, bontatlan kiadói zsugorfóliában. Ritka!

"Ma Zhiqiang, a Weifang Folk Artist Association ügyvezető alelnöke 1991 óta gyűjti a ritka kínai újévi képeket. Nemrég adta ki legújabb gyűjteményét (hat másik van neki), az Unique Chinese Folk New Year Pictures nevű 480 képből álló adatbázist, amely két kötetet ölel fel.
"A kínaiak számára az újévi képeket a kínai társasági élet enciklopédiájához lehet hasonlítani" - mondta Ma. "Tükrözik az emberek kívánságait és álmait, valamint jókívánságaikat a következő évre."
Sok kínai akaszt fel újévi képeket, amelyeket kínaiul nianhuának hívnak , hogy megünnepeljék a holdújévet, amely hagyomány a Song-dinasztia (960-1279) idejére nyúlik vissza. A Qing-dinasztia (1616?1912) virágzását követően a hagyomány az utolsó császár bukása után kezdett elveszíteni a jelentőségét. A kulturális forradalom (1966-1976) sok megmaradt képet elpusztított.
"A legtöbb újévi kép még mindig régi történeteket vagy elavult mitológiát ír le" - mondta Ma. "Ezek már nem képesek tükrözni a mai társadalmat és az emberek életét."
Az emberek Kínában és szerte a világon kezdik újból értékelni az újévi képeket, mint a népművészet legitim és értékes kifejezését. Az oroszországi, franciaországi, brit és egyesült államokbeli múzeumok kiterjedt újévi képgyűjteményekkel is rendelkeznek. Csak az orosz múzeumok több mint 4000 képet gyűjtöttek össze, mondta Ma. 2003-ban Ma segített az újévi képek 83 éves mesterének, Yang Luoshunak elnyerni az UNESCO népművészeti és kézműves díját.
Ugyanebben az évben Kína újévi képeket vett fel nemzeti szellemi kulturális örökségi katalógusába, amely hivatalos felhívás a megőrzésre, amely több tízezer képet, fatömböt és egyéb faragási technikát mentett meg. Művészeti múzeumok és intézetek nyíltak, köztük Yangjiabuban, egy Weifang város falujában, amely az újévi képek készítéséről híres. A képeket fatömbökbe faragják, majd színt adnak a reprodukciókhoz."
http://www.china.org.cn/culture/2009-07/24/content_18199814.htm

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Zola, Émile: Lettres de Émile Zola a Messieurs de Goncourt. (Számozott.) Paris, 1929. Paul Catin (Imprimerie Renouard). [128] p. + melléklet (kétleveles kísérőfüzet). Első kiadás. Összesen 527 példányban készült bibliofil kiadás, sorszáma: 309. Kolofon: "Reproduction fac-similé Paul Cetin tirée a cinq cent vingt-sept exemplaires. Cet exemplaire, qui porte le No 309 contient, comme encartage hors-texte, les Ephémérides du Journal de la Correspodance des Goncourt". Kötetünk Émile Zola (1840-1902) francia író levelezésének egy meghatározott részét fakszimile másolatokban teszi közzé. A közölt Zola-levelek címzettje mindvégig a Goncourt-testvérpár: Edmond és Jules de Goncourt, a francia naturalista regényírás két alapítója. Émile Zola kézírása végig igen jól olvasható. Kötetünk (szintén kézírással közölt) bevezetőjét Maurice Le Blond irodalomtörténész, Émile Zola veje, Zola-kutató jegyzi. (Le document autographe. No. 1.) Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, gerincén kissé hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
24945.

Zola, Émile: Lettres de Émile Zola a Messieurs de Goncourt. (Számozott.)
Paris, 1929. Paul Catin (Imprimerie Renouard). [128] p. + melléklet (kétleveles kísérőfüzet). Első kiadás.
Összesen 527 példányban készült bibliofil kiadás, sorszáma: 309. Kolofon: "Reproduction fac-similé Paul Cetin tirée a cinq cent vingt-sept exemplaires. Cet exemplaire, qui porte le No 309 contient, comme encartage hors-texte, les Ephémérides du Journal de la Correspodance des Goncourt".
Kötetünk Émile Zola (1840-1902) francia író levelezésének egy meghatározott részét fakszimile másolatokban teszi közzé. A közölt Zola-levelek címzettje mindvégig a Goncourt-testvérpár: Edmond és Jules de Goncourt, a francia naturalista regényírás két alapítója. Émile Zola kézírása végig igen jól olvasható. Kötetünk (szintén kézírással közölt) bevezetőjét Maurice Le Blond irodalomtörténész, Émile Zola veje, Zola-kutató jegyzi.
(Le document autographe. No. 1.)
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, gerincén kissé hiányos kiadói borítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75
Minimales Gebot:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF