https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
1
25054.

Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.  Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven. A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
25055.

Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.

Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven.
A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái.
Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
1
25056.

Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója    Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.
1
25057.

Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben
1
25058.

Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:  Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;  Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;  + Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.
1
25059.

Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:
Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

+ Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.
1
25060.

Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
1
25061.

5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.
1
25062.

Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
1
25063.

[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.
1
25064.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
1
25065.

Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse