Thackeray, [William Makepeace]: - - vig elbeszélései. Ford.: Balázs Sándor. I-II. köt. [Egybekötve]. Pest, 1869-1870, Kisfaludy-Társaság (Athenaeum-ny.), 238 p.; 301+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Mit akar ez az egy ember? Vas István összegyűjtött versei 1930-1969. Első kötet. A szerző, Vas István (1910-1991) kétszeres Kossuth-, háromszoros József Attila- és egyszeres Baumgarten-díjas magyar költő, író, műfordító által Darvas József (1912-1973) kétszeres Kossuth-díjas magyar író, publicista, politikus, a népi írók mozgalmának egyik legjelentősebb tagja részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1970, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas kiadói papír védőborítóban.
Gerő Ödön: Egyének. Bp., 1894., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 164+1 p. Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író, újságíró. Átkötött egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal.
Varga József: Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.) (Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug". Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal. (Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
Székely népballadák. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Az illusztrációk fametszeteit Buday György készítette. Bp., 1948, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopott.