Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Jahrbuch der Auktionspreise für Bücher. (Német könyvaukciós árak katalógusa) 33 kötet az 1950-es évektől az 1980-as évekig. Egészvászon kötésű, jó állapotú darabok. Könyvkereskedőknek fontos forrásmunka.
24718.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimales Gebot:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
Apuleius, [Lucius]: Les Métamorphoses; ou l'ane d'or d'Apulée, philosophe platonicien. Nouvelle édition, ornée de figures en taille-douce. Tome I. Paris, 1787. Chez Jean-François Bastien. 1 t. (rézmetszetű címkép) + LXVIII + 648 [helyesen 468] p. + 9 t. (rézmetszet). Apulieus (124-170 után) afrikai származású antik szerző kalandregénye, a "Metamorphosoes, sive asino aureo libri undecim" (Aranyszamár) az ókor egyetlen maradéktalanul fennmaradt szórakoztató regénye, hatása a reneszánsz kultúrára felmérhetetlen. Olasz közvetítéssel jutott el Franciaországba, korai francia fordításai a 17. századtól ismeretesek. Kétnyelvű, latin-francia Aranyszamár-kiadásunk humanista pontossággal javított és kommentált mű. A mű két kötetben teljes, példányunk a mű első hat fejezetét tartalmazza. Néhány oldalon apró foltosság, hat ív leveleinek sarkán kisebb foltosság. Quérard I, 78. Cohen, 85. Díszesen aranyozott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus keretdísz, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
24719.

Apuleius, [Lucius]: Les Métamorphoses; ou l'ane d'or d'Apulée, philosophe platonicien. Nouvelle édition, ornée de figures en taille-douce. Tome I.
Paris, 1787. Chez Jean-François Bastien. 1 t. (rézmetszetű címkép) + LXVIII + 648 [helyesen 468] p. + 9 t. (rézmetszet).
Apulieus (124-170 után) afrikai származású antik szerző kalandregénye, a "Metamorphosoes, sive asino aureo libri undecim" (Aranyszamár) az ókor egyetlen maradéktalanul fennmaradt szórakoztató regénye, hatása a reneszánsz kultúrára felmérhetetlen. Olasz közvetítéssel jutott el Franciaországba, korai francia fordításai a 17. századtól ismeretesek. Kétnyelvű, latin-francia Aranyszamár-kiadásunk humanista pontossággal javított és kommentált mű. A mű két kötetben teljes, példányunk a mű első hat fejezetét tartalmazza.
Néhány oldalon apró foltosság, hat ív leveleinek sarkán kisebb foltosság.
Quérard I, 78. Cohen, 85.
Díszesen aranyozott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus keretdísz, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Ovidius, [Publius Naso]: Metamorphoses d'Ovide, traduites en françois, avec des remarques et des explications historiques par M. l'Abbé Banier. Tome I, III. Paris, 1742. L'Imprimérie de Quillau. 1 t. (címkép) + [4] + LXXXIV + [48] + 287 + [1] p. + 4 t. (rézmetszet); [4] + 363 + [17] p. + 5 t. (rézmetszet). Antoine Banier (1673-1741), azaz Banier abbé francia klerikus, műfordító és klasszika-filológus. Jelentős és kedvelt Metamorphoses-fordításában, amely inkább szövegmagyarázatnak számít, mint pontos műfordításnak, Euhémerosz antik szerző mítosztalanító eljárását követi, amely a csodás jelenségek, mitikus fordulatok mögött a mondák varázstalan, történelmi magját keresi: azt a lecsupaszított, világi alapot, amely köré a kultikus tisztelet később a csodák egész rendszerét építette ki. Euhémerosz mítoszromboló módszerét az ókeresztény egyházatyák is használták, mikor az antikvitás klasszikus isten- és hérosztörténeteinek valódi, erkölcsi magvát keresték, illetve a többistenhit hamis alapjaira kívántak rámutatni. A felvilágosodás korában Antione Banier francia klerikus ugyanezt a módszert újította fel Ovidius klasszikus eposza, a Metamorphoses csodás elemeinek lebontására és demitologizálására. Az inkább szövegmagyarázatként, mint műfordításként szolgáló Metamorphoses-fordítás (Metamorphoses-kommentár) először 1732-ben jelent meg, tételünk a mű újabb, háromkötetes kiadásából való: annak kezdő és befejező kötete. Valamennyi énekhez míves rézmetszet csatlakozik. Néhány oldalon és táblán enyhe foxing, az első kötet két levelének fűzése meglazult. Egységes, öt bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben, színes festésű lapszélekkel. Dekoratív példány.
24720.

Ovidius, [Publius Naso]: Metamorphoses d'Ovide, traduites en françois, avec des remarques et des explications historiques par M. l'Abbé Banier. Tome I, III.
Paris, 1742. L'Imprimérie de Quillau. 1 t. (címkép) + [4] + LXXXIV + [48] + 287 + [1] p. + 4 t. (rézmetszet); [4] + 363 + [17] p. + 5 t. (rézmetszet).
Antoine Banier (1673-1741), azaz Banier abbé francia klerikus, műfordító és klasszika-filológus. Jelentős és kedvelt Metamorphoses-fordításában, amely inkább szövegmagyarázatnak számít, mint pontos műfordításnak, Euhémerosz antik szerző mítosztalanító eljárását követi, amely a csodás jelenségek, mitikus fordulatok mögött a mondák varázstalan, történelmi magját keresi: azt a lecsupaszított, világi alapot, amely köré a kultikus tisztelet később a csodák egész rendszerét építette ki. Euhémerosz mítoszromboló módszerét az ókeresztény egyházatyák is használták, mikor az antikvitás klasszikus isten- és hérosztörténeteinek valódi, erkölcsi magvát keresték, illetve a többistenhit hamis alapjaira kívántak rámutatni. A felvilágosodás korában Antione Banier francia klerikus ugyanezt a módszert újította fel Ovidius klasszikus eposza, a Metamorphoses csodás elemeinek lebontására és demitologizálására. Az inkább szövegmagyarázatként, mint műfordításként szolgáló Metamorphoses-fordítás (Metamorphoses-kommentár) először 1732-ben jelent meg, tételünk a mű újabb, háromkötetes kiadásából való: annak kezdő és befejező kötete. Valamennyi énekhez míves rézmetszet csatlakozik.
Néhány oldalon és táblán enyhe foxing, az első kötet két levelének fűzése meglazult.
Egységes, öt bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben, színes festésű lapszélekkel. Dekoratív példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Marugj, Giovanni Leonardo: Elementi di metafisica. Corso di studi sull'uomo. Tomo II. [Nápoly] Napoli, 1795. Presso Aniello Nobile. 308 p. Egyetlen kiadás. Giovanni Leonardo Marugj (1753-1836) olasz orvos, matematikus és esszéíró. Bevezető jellegű filozófiai tankönyve a nápolyi Királyi Hadiakadémia hallgatói számára készült. A mű négy kötetben teljes, példányunk a munka második, metafizikával foglalkozó része, amely a létezés, a kategóriák, az erkölcs, a morál, a jog és a lélektan kérdéseit tárgyalja. Néhány oldalon halvány foltosság, három oldalon gyermekrajz. (Corso di studi sull'uomo; ovvero Elementi di logica, metafisica, e scienza de' doveri. Tomo II.) Korabeli pergamenkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna és zöld címkén, mintás festésű lapszélekkel. Jó példány, nagyon ritka könyv.
24721.

Marugj, Giovanni Leonardo: Elementi di metafisica. Corso di studi sull'uomo. Tomo II.
[Nápoly] Napoli, 1795. Presso Aniello Nobile. 308 p. Egyetlen kiadás.
Giovanni Leonardo Marugj (1753-1836) olasz orvos, matematikus és esszéíró. Bevezető jellegű filozófiai tankönyve a nápolyi Királyi Hadiakadémia hallgatói számára készült. A mű négy kötetben teljes, példányunk a munka második, metafizikával foglalkozó része, amely a létezés, a kategóriák, az erkölcs, a morál, a jog és a lélektan kérdéseit tárgyalja.
Néhány oldalon halvány foltosság, három oldalon gyermekrajz.
(Corso di studi sull'uomo; ovvero Elementi di logica, metafisica, e scienza de' doveri. Tomo II.)
Korabeli pergamenkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna és zöld címkén, mintás festésű lapszélekkel. Jó példány, nagyon ritka könyv.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Secrets concernant les Arts et Métiers. Nouvelle édition, Revüé, corrigée, &amp; considérablement augmentée. Tome premier. Bruxelles, 1762. Aux Dépens de la Compagnie. [40] + 431 + [1] p. Műszaki kézikönyvünk a díszítő ipar és a tág értelemben vett élelmiszer-vegyészet eljárásait ismerteti, azaz a rézmetszés, tükör- és festékgyártás, felületaranyozás és -kezelés, foncsorozás, fémedzés, lepárlás, desztillálás, gyantázás és lakkozás kézműves technológiai eljárásait körvonalazza, kiemelt figyelemmel a festékgyártás és a fémművesség praktikáira. Francia kézikönyvünk az ország adottságainak megfelelően komoly terjedelmet szentel a borászat, az ecet- és szeszgyártás, a dohányfermentálás eljárásainak is, majd a háztartási praktikák között a kézműves módon előállítható tisztítószerek és tisztítási eljárások világába is bevezet. Első kiadása 1716-ban jelent meg, bővített, javított kiadásunk két kötetben teljes. A fametszetű illusztrációval ellátott címlapon, illetve a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Díszes, dúsan aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
24722.

Secrets concernant les Arts et Métiers. Nouvelle édition, Revüé, corrigée, & considérablement augmentée. Tome premier.
Bruxelles, 1762. Aux Dépens de la Compagnie. [40] + 431 + [1] p.
Műszaki kézikönyvünk a díszítő ipar és a tág értelemben vett élelmiszer-vegyészet eljárásait ismerteti, azaz a rézmetszés, tükör- és festékgyártás, felületaranyozás és -kezelés, foncsorozás, fémedzés, lepárlás, desztillálás, gyantázás és lakkozás kézműves technológiai eljárásait körvonalazza, kiemelt figyelemmel a festékgyártás és a fémművesség praktikáira. Francia kézikönyvünk az ország adottságainak megfelelően komoly terjedelmet szentel a borászat, az ecet- és szeszgyártás, a dohányfermentálás eljárásainak is, majd a háztartási praktikák között a kézműves módon előállítható tisztítószerek és tisztítási eljárások világába is bevezet. Első kiadása 1716-ban jelent meg, bővített, javított kiadásunk két kötetben teljes.
A fametszetű illusztrációval ellátott címlapon, illetve a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Díszes, dúsan aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Rousseau, Jean-Jacques: Lettres écrites de la Montaigne. Deux-Ponts, 1782. Chez Sanson et Compagnie. 299 [helyesen 300] p. Jean-Jacques Rousseau (1712-1778) francia író, filozófus, politikai gondolkodó. A felvilágosodás kiemelkedő filozófusa "Lettres écrites de la Montaigne" (Levelek a hegyekből) című munkáját számos filozófussal és hatalmassággal való összetűzése után, a francia Alpokban írta. A filozófus ekkoriban éppen Nagy Frigyes porosz uralkodó támogatására számíthatott. A kilenc filozófiai levelet tartalmazó munka első kiadása 1764-ben jelent meg. Példányunk a Sanson kiadó által gondozott életműkiadás része. Az első előzéken Ex libris. (Oeuvres complettes de J. J. Rousseau. Mélanges, Tome Second.) Poss.: Charles Kollonitz. [Gróf Kollonitz Károly, 1705-1784, Mária Terézia nemesi testőrségének tagja.] Öt bordára fűzött, aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen sárga és zöld címkén, az enyhén foltos kötéstáblákon aranyozott léniakerettel. Jó példány.
24723.

Rousseau, Jean-Jacques: Lettres écrites de la Montaigne.
Deux-Ponts, 1782. Chez Sanson et Compagnie. 299 [helyesen 300] p.
Jean-Jacques Rousseau (1712-1778) francia író, filozófus, politikai gondolkodó. A felvilágosodás kiemelkedő filozófusa "Lettres écrites de la Montaigne" (Levelek a hegyekből) című munkáját számos filozófussal és hatalmassággal való összetűzése után, a francia Alpokban írta. A filozófus ekkoriban éppen Nagy Frigyes porosz uralkodó támogatására számíthatott. A kilenc filozófiai levelet tartalmazó munka első kiadása 1764-ben jelent meg. Példányunk a Sanson kiadó által gondozott életműkiadás része.
Az első előzéken Ex libris.
(Oeuvres complettes de J. J. Rousseau. Mélanges, Tome Second.)
Poss.: Charles Kollonitz. [Gróf Kollonitz Károly, 1705-1784, Mária Terézia nemesi testőrségének tagja.]
Öt bordára fűzött, aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen sárga és zöld címkén, az enyhén foltos kötéstáblákon aranyozott léniakerettel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
(Megalopoliszi) Polübiosz: (Polybii Lycortae) Historiarum quae supersunt interprete Isaaco Casubono ex recensione Iacobi Gronovii cum notis Casaubonorum, Ursini, Valesii, Palmerii et Iacobi Gronovii. Accessit Aeneae Tactici Comm. De Obsidione Toleranda cum interpr. et notis Isaaci Casauboni. Praefationem et Glossarium Polybianum adiecit Io. Augustus Ernesti. Tomus I. [Lipcse] Lipsiae, 1764. Apud Io. Paul. Krausium (Ex Officina Breitkopfiana). XXX + [2] + 935 + [1] p. Kétnyelvű szövegkiadásunk Polübiosz (Kr. e. 200 - Kr. e. 118) görög történetíró fő művét, "Hisztoriai" címen írt munkáját teszi közzé. A Római Köztársaság korabeli terjeszkedését, mediterráneumi hódoltatását, Karthágóval való leszámolását elbeszélő munka eredetileg negyven könyvben (részben) készült, ebből csak az első öt könyv (rész) mondható teljesnek, melyet példányunk hiánytalanul, bőséges jegyzetanyag kíséretében közread, ögörög-latin szövegoldalakon. (Polübiosz-kiadásunk második és harmadik, tételünkből hiányzó kötete a fragmentumunkat közli). Az ajánlás oldalán részletgazdag rézmetszetű vignetta, az első előzéken régi kézírásos jegyzet. Néhány oldalon apró foltosság, az első ív oldalsó lapszélein apró hiány. Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken foltosság. Jó példány.
24724.

(Megalopoliszi) Polübiosz: (Polybii Lycortae) Historiarum quae supersunt interprete Isaaco Casubono ex recensione Iacobi Gronovii cum notis Casaubonorum, Ursini, Valesii, Palmerii et Iacobi Gronovii. Accessit Aeneae Tactici Comm. De Obsidione Toleranda cum interpr. et notis Isaaci Casauboni. Praefationem et Glossarium Polybianum adiecit Io. Augustus Ernesti. Tomus I.
[Lipcse] Lipsiae, 1764. Apud Io. Paul. Krausium (Ex Officina Breitkopfiana). XXX + [2] + 935 + [1] p.
Kétnyelvű szövegkiadásunk Polübiosz (Kr. e. 200 - Kr. e. 118) görög történetíró fő művét, "Hisztoriai" címen írt munkáját teszi közzé. A Római Köztársaság korabeli terjeszkedését, mediterráneumi hódoltatását, Karthágóval való leszámolását elbeszélő munka eredetileg negyven könyvben (részben) készült, ebből csak az első öt könyv (rész) mondható teljesnek, melyet példányunk hiánytalanul, bőséges jegyzetanyag kíséretében közread, ögörög-latin szövegoldalakon. (Polübiosz-kiadásunk második és harmadik, tételünkből hiányzó kötete a fragmentumunkat közli).
Az ajánlás oldalán részletgazdag rézmetszetű vignetta, az első előzéken régi kézírásos jegyzet. Néhány oldalon apró foltosság, az első ív oldalsó lapszélein apró hiány.
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken foltosság. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Ovidius, Publius Naso: P. Ovidii Nasonis Operum Tom 3.: Fastor. Lib. Tristium. De Ponto &amp; In Ibin. Cum notis selectiss. Varior studio. B. Cnippingii. [Amszterdam] Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. Sumptibus Societatis. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + [3]-810 + [10] p. Kötetünk szerkesztője az Ovidius-kiadásairól és gyűjtőszenvedélyéről nevezetes, kalandos életű holland humanista, idősebb Nicolaas Heinsius (1620-1681) bőséges latin jegyzetekkel ellátott Ovidius-kiadása "P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa" címmel jelent meg, 1670-ben, Leidenben. Példányunk a mű egy évvel később indult, amszterdami kiadásából származik, melynek szövegét Borchardus Cnippingius gondozta. A munka három kötetben teljes. Kötetünk az életmű kései szövegeit tartalmazza: a Fasti, a Tristia és az Epistulae ex Ponto (Levelek a Pontusból) című munkákat, a szövegek alatt két hasábba tördelt jegyzetanyaggal. A rézmetszetű díszcímlapon antik lovasjelenet. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon enyhe foxing, egy ív levelei téves sorrendben kötve. (P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa. Tomus III.) Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli bőrkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
24725.

Ovidius, Publius Naso: P. Ovidii Nasonis Operum Tom 3.: Fastor. Lib. Tristium. De Ponto & In Ibin. Cum notis selectiss. Varior studio. B. Cnippingii.
[Amszterdam] Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. Sumptibus Societatis. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + [3]-810 + [10] p.
Kötetünk szerkesztője az Ovidius-kiadásairól és gyűjtőszenvedélyéről nevezetes, kalandos életű holland humanista, idősebb Nicolaas Heinsius (1620-1681) bőséges latin jegyzetekkel ellátott Ovidius-kiadása "P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa" címmel jelent meg, 1670-ben, Leidenben. Példányunk a mű egy évvel később indult, amszterdami kiadásából származik, melynek szövegét Borchardus Cnippingius gondozta. A munka három kötetben teljes. Kötetünk az életmű kései szövegeit tartalmazza: a Fasti, a Tristia és az Epistulae ex Ponto (Levelek a Pontusból) című munkákat, a szövegek alatt két hasábba tördelt jegyzetanyaggal. A rézmetszetű díszcímlapon antik lovasjelenet.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon enyhe foxing, egy ív levelei téves sorrendben kötve.
(P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa. Tomus III.)
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli bőrkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Vergilius, [Publius Maro]: Aeneis. The Works of Virgil, Translated into English Verse by Mr. Dryden. New Edition, Revised and Corrected by John Carey. Volume II-III. London, 1806. Vernor, Hood and Sharpe - Printed by B. McMillan and E. Blackader. [4] + CXVI + 260 p. + 6 t. (rézmetszet); [4] + 326 p. + 6 t. (rézmetszet). Vergilius műveit John Dryden (1631-1700) koszorús angol költő, dráma- és szatíraíró, kritikus és műfordító fordította angol nyelvre, kora szokásainak megfelelően a hexameteres formát az angol költészeti hagyományokhoz igazodó, rímes jambikus formában. Az először 1697-ben kiadott, Dryden-féle Vergilius-kiadás jelentős bevételt hozott fordítója számára, a munkát számos alkalommal kiadták: 1806-ban párhuzamosan több kiadó is. Példányunk a Vernor, Hood and Sharpe kiadó háromkötetes változatából való, melynek első kötete Vergilius pásztori költészetét és Georgikonját, a tételünket alkotó második és harmadik kötete az Aeneis tizenkét énekét tartalmazza, a hozzá tartozó, míves rézmetszetek kíséretében. Néhány oldalon és táblán enyhe foxing, a harmadik kötet egy levelén alul apró pótlás. (The Works of Virgil. Tome II-III.) Egységes, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben. Dekoratív, szép példány.
24726.

Vergilius, [Publius Maro]: Aeneis. The Works of Virgil, Translated into English Verse by Mr. Dryden. New Edition, Revised and Corrected by John Carey. Volume II-III.
London, 1806. Vernor, Hood and Sharpe - Printed by B. McMillan and E. Blackader. [4] + CXVI + 260 p. + 6 t. (rézmetszet); [4] + 326 p. + 6 t. (rézmetszet).
Vergilius műveit John Dryden (1631-1700) koszorús angol költő, dráma- és szatíraíró, kritikus és műfordító fordította angol nyelvre, kora szokásainak megfelelően a hexameteres formát az angol költészeti hagyományokhoz igazodó, rímes jambikus formában. Az először 1697-ben kiadott, Dryden-féle Vergilius-kiadás jelentős bevételt hozott fordítója számára, a munkát számos alkalommal kiadták: 1806-ban párhuzamosan több kiadó is. Példányunk a Vernor, Hood and Sharpe kiadó háromkötetes változatából való, melynek első kötete Vergilius pásztori költészetét és Georgikonját, a tételünket alkotó második és harmadik kötete az Aeneis tizenkét énekét tartalmazza, a hozzá tartozó, míves rézmetszetek kíséretében.
Néhány oldalon és táblán enyhe foxing, a harmadik kötet egy levelén alul apró pótlás.
(The Works of Virgil. Tome II-III.)
Egységes, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben. Dekoratív, szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Le Sage, [Alain René]: Histoire de Gil Blas de Santillane par La Sage. Avec les principales remarques des divers annotateurs. Précédée d'une notice par M. Sainte-Beuve des jugements et témoignages sur Le Sage et sur Gil Blas. Suivie de 'Turcaret' et de 'Crispin rival de son maitre'. Tome I-II. [Teljes mű két kötetben.] Paris, 1864. Librairie Garnier Freres (Imprimerie de J. Claye) 1 t. (címkép) + [8] + XLV + [3] + 454 p. + 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszet); 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 596 p. + 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszet). Alain René Le Sage (1668-1747) francia ügyvéd, író, drámaíró. Eleinte országos vásárokra szánt vásári bohózatokat írt. Jelentősebb feltűnést keltettek későbbi jellemkomédiái, legmaradandóbbak azonban a spanyol népéletből vett kópéregényei, a magyarra is lefordított Sánta ördög (1707), illetve a kiadásunk gerincét képező Gil Blas pikareszk regény (1715-1735). Lábjegyzetelt kiadásunkhoz Charles Sainte-Beuve irodalomtörténész írt előszót. A Gil Blas után, függelékként a szerző két komédiája. Néhány oldalon foxing, az első előzékeken könyvkötői könyvjegy. (Chefs-d'oeuvres de la littérature française. Tome 8-9.) Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben (E. Maillet, Paris), felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
24727.

Le Sage, [Alain René]: Histoire de Gil Blas de Santillane par La Sage. Avec les principales remarques des divers annotateurs. Précédée d'une notice par M. Sainte-Beuve des jugements et témoignages sur Le Sage et sur Gil Blas. Suivie de 'Turcaret' et de 'Crispin rival de son maitre'. Tome I-II. [Teljes mű két kötetben.]
Paris, 1864. Librairie Garnier Freres (Imprimerie de J. Claye) 1 t. (címkép) + [8] + XLV + [3] + 454 p. + 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszet); 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 596 p. + 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszet).
Alain René Le Sage (1668-1747) francia ügyvéd, író, drámaíró. Eleinte országos vásárokra szánt vásári bohózatokat írt. Jelentősebb feltűnést keltettek későbbi jellemkomédiái, legmaradandóbbak azonban a spanyol népéletből vett kópéregényei, a magyarra is lefordított Sánta ördög (1707), illetve a kiadásunk gerincét képező Gil Blas pikareszk regény (1715-1735). Lábjegyzetelt kiadásunkhoz Charles Sainte-Beuve irodalomtörténész írt előszót. A Gil Blas után, függelékként a szerző két komédiája.
Néhány oldalon foxing, az első előzékeken könyvkötői könyvjegy.
(Chefs-d'oeuvres de la littérature française. Tome 8-9.)
Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben (E. Maillet, Paris), felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.] München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása. Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái. (Bücher der Abtei Thelem. Band 10.) Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
24728.

[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.]
München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása.
Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái.
(Bücher der Abtei Thelem. Band 10.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Kölcsei Kölcsey Ferenc minden munkái. I-X. köt. [5 kötetbe kötve.] Bp., 1886-1887, Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 304 p.+ 227+[1] p.; 268+[2] p.+ 270 p.; 272 p.+ 279+[1] p.; 330+[6] p.+ 453+[3] p.; 479+[1] p.+ 447+[1] p. Harmadik, bővített kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. Szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzéseivel.
24729.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF