Es ist zu lizitieren
24719.
Bücher: Andere kuriositäten
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 HUF
Apuleius, [Lucius]: Les Métamorphoses; ou l'ane d'or d'Apulée, philosophe platonicien. Nouvelle édition, ornée de figures en taille-douce. Tome I.
Paris, 1787. Chez Jean-François Bastien. 1 t. (rézmetszetű címkép) + LXVIII + 648 [helyesen 468] p. + 9 t. (rézmetszet).
Apulieus (124-170 után) afrikai származású antik szerző kalandregénye, a "Metamorphosoes, sive asino aureo libri undecim" (Aranyszamár) az ókor egyetlen maradéktalanul fennmaradt szórakoztató regénye, hatása a reneszánsz kultúrára felmérhetetlen. Olasz közvetítéssel jutott el Franciaországba, korai francia fordításai a 17. századtól ismeretesek. Kétnyelvű, latin-francia Aranyszamár-kiadásunk humanista pontossággal javított és kommentált mű. A mű két kötetben teljes, példányunk a mű első hat fejezetét tartalmazza.
Néhány oldalon apró foltosság, hat ív leveleinek sarkán kisebb foltosság.
Quérard I, 78. Cohen, 85.
Díszesen aranyozott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus keretdísz, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |