Es ist zu lizitieren
24728.
Bücher: Andere kuriositäten
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.]
München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása.
Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái.
(Bücher der Abtei Thelem. Band 10.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |