Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

12 000 14 000 16 000

Rufpreis:

12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD

Minimales Gebot:

12 000 HUF

Beschreibung:

[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.]
München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása.
Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái.
(Bücher der Abtei Thelem. Band 10.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Teilen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF