Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Mátray Gábor:  Emlékbeszéd Horvát István Széchenyi-országos könyvtári őr fölött a' Magyar Nemzeti Museumban 1847-ki junius 13-kán. Írá 's fölolvasá Mátray Gábor. [Alkalmi nyomtatvány.] Pesten, 1847. Nyomatott Trattner-Károlyi' betűivel. 16 p. Folio. Horvát István (1784-1846) történész, bölcseleti doktor, egyetemi tanár, a Nemzeti Múzeum könyvtárának őre, a Tudományos Gyűjtemény szerkesztője, a pesti bölcsészettudományi kar köztiszteletben álló dékánja. Hivatalos, pecsét- és címertani munkássága mellett irodalomtörténetet is oktatott. Bár őstörténeti és nyelvészeti fejtegetései már kortársai számára is sok derültségre adtak okot, hazafias előadásai és széles tudásanyaga miatt diákjai, tanítványai, sőt a reformellenzék soraiban is nagy tiszteletet vívott ki, Eötvös József és Deák Ferenc is nagy tisztelettel beszélt az egyetemi tanárról és kultúraszervezőről. Mátray Gábor (1797-1875) zenetörténész, könyvtáros méltató beszéde Horvát István halálának első évfordulóján, a Magyar Nemzeti Múzeum emlékülésén hangzott el. Könyvtári duplum. Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
25042.

Mátray Gábor: Emlékbeszéd Horvát István Széchenyi-országos könyvtári őr fölött a' Magyar Nemzeti Museumban 1847-ki junius 13-kán. Írá 's fölolvasá Mátray Gábor. [Alkalmi nyomtatvány.]
Pesten, 1847. Nyomatott Trattner-Károlyi' betűivel. 16 p. Folio.
Horvát István (1784-1846) történész, bölcseleti doktor, egyetemi tanár, a Nemzeti Múzeum könyvtárának őre, a Tudományos Gyűjtemény szerkesztője, a pesti bölcsészettudományi kar köztiszteletben álló dékánja. Hivatalos, pecsét- és címertani munkássága mellett irodalomtörténetet is oktatott. Bár őstörténeti és nyelvészeti fejtegetései már kortársai számára is sok derültségre adtak okot, hazafias előadásai és széles tudásanyaga miatt diákjai, tanítványai, sőt a reformellenzék soraiban is nagy tiszteletet vívott ki, Eötvös József és Deák Ferenc is nagy tisztelettel beszélt az egyetemi tanárról és kultúraszervezőről. Mátray Gábor (1797-1875) zenetörténész, könyvtáros méltató beszéde Horvát István halálának első évfordulóján, a Magyar Nemzeti Múzeum emlékülésén hangzott el.
Könyvtári duplum.
Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
[Boncza Berta] Csinszka:  Csinszka versei. Vészi József bevezető írásával. [Budapest], (1931). (Általános Nyomda Könyv és Lapkiadó Rt.) 61 + [3] p. Első kiadás. A számos író, költő és képzőművész múzsájának számító Boncza Berta (1894-1934) költeményei. Kolofon: "Ez a könyv Csinszka verseiből készült 1931 karácsonyára [. . .] famentes, merített papíron. A versekhez előszót Vészi József írt. Ebből a kiadásból Csinszka aláírásával és Márffy Ödön rajzmellékletével 350 számozott példány készült". Példányunk számozatlan, címképet nem tartalmaz. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
25043.

[Boncza Berta] Csinszka: Csinszka versei. Vészi József bevezető írásával.
[Budapest], (1931). (Általános Nyomda Könyv és Lapkiadó Rt.) 61 + [3] p. Első kiadás.
A számos író, költő és képzőművész múzsájának számító Boncza Berta (1894-1934) költeményei. Kolofon: "Ez a könyv Csinszka verseiből készült 1931 karácsonyára [. . .] famentes, merített papíron. A versekhez előszót Vészi József írt. Ebből a kiadásból Csinszka aláírásával és Márffy Ödön rajzmellékletével 350 számozott példány készült". Példányunk számozatlan, címképet nem tartalmaz.
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Cicero, Marcus Tullius:  De imperio Gnaei Pompei. Oratio ad quirites. (Pro lege Manilia.) - Pro P. Sestio oratio. Magyarázta Kont Ignácz. [Két gondozott szövegkiadás, egybekötve.] Budapest, 1883-1884. Eggenberger-féle könyvkereskedés (Athenaeum Rt. ny.) VII + [8]-68 p.; XXI + [22]-183 + [1] p. Kolligátumunk az iskolai retorikaoktatás céljára összeállított, latin nyelvű Cicero-beszédeket közöl, a művek végén gazdag retorikai és szövegmagyarázati jegyzetekkel. Gondozott Cicero-szövegeink közül az első, a Gnaeus Pompeiushoz címzett védőbeszéd korábban is megjelent az Athenaeum kiadónál (Budapest, 1880), a jegyzetelt iskolai Cicero-kiadás pedig kiadványunk megjelenése után több kiadón is átívelő hagyománnyá vált. A címlapokon régi tulajdonosi bejegyzés, a belív néhány oldalán szövegkiemelések, aláhúzások. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
25044.

Cicero, Marcus Tullius: De imperio Gnaei Pompei. Oratio ad quirites. (Pro lege Manilia.) - Pro P. Sestio oratio. Magyarázta Kont Ignácz. [Két gondozott szövegkiadás, egybekötve.]
Budapest, 1883-1884. Eggenberger-féle könyvkereskedés (Athenaeum Rt. ny.) VII + [8]-68 p.; XXI + [22]-183 + [1] p.
Kolligátumunk az iskolai retorikaoktatás céljára összeállított, latin nyelvű Cicero-beszédeket közöl, a művek végén gazdag retorikai és szövegmagyarázati jegyzetekkel. Gondozott Cicero-szövegeink közül az első, a Gnaeus Pompeiushoz címzett védőbeszéd korábban is megjelent az Athenaeum kiadónál (Budapest, 1880), a jegyzetelt iskolai Cicero-kiadás pedig kiadványunk megjelenése után több kiadón is átívelő hagyománnyá vált.
A címlapokon régi tulajdonosi bejegyzés, a belív néhány oldalán szövegkiemelések, aláhúzások.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Livres rares et curieux. [Francia nyelvű antikvár árverési katalógus] (1893). Amsterdam, 1893. Frederik Muller & Cie. [4] + 180 p. Egyetlen kiadás. Francia nyelvű antikvár árverési katalógusunk egy 1893. évi amszterdami könyvárverésnek állít emléket. Katalógusunk 1637 tétele téma szerinti csoportosításban szerepel: hollandiai árverésünk a világ minden részén kiadott könyvek seregszemléje volt. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. Példányunk néhány oldalán széljegyzet, katalógusunk utolsó nyomtatott levele hiányzik, ezt leszámítva példányunk teljes. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.
25045.

Livres rares et curieux. [Francia nyelvű antikvár árverési katalógus] (1893).
Amsterdam, 1893. Frederik Muller & Cie. [4] + 180 p. Egyetlen kiadás.
Francia nyelvű antikvár árverési katalógusunk egy 1893. évi amszterdami könyvárverésnek állít emléket. Katalógusunk 1637 tétele téma szerinti csoportosításban szerepel: hollandiai árverésünk a világ minden részén kiadott könyvek seregszemléje volt. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval.
Példányunk néhány oldalán széljegyzet, katalógusunk utolsó nyomtatott levele hiányzik, ezt leszámítva példányunk teljes.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Bencsik András: Összetartozunk: Magyarország 2010-2020. A felemelkedés krónikája. Főszerk.: - -. Bp., 2020,Artamondo Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25046.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
25047.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
25048.

Bolanden Konrád A tönk.A nász-út. Történelmi regény a 1-4. köt. [Két kötetben.] Ford.: Ungvári Jenő
Bp.,én.,Dvorzsák János,244, 212, 246, 214 p.
Kiadói egészvászon-kötés, kis kopással

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
25049.

Bolanden Konrád A tönk. Történeti beszélyek 1-4. köt. [Két kötetben.] Ford.: Ungvári Jenő
Bp.,én.,Dvorzsák János,246, 230, 194, 331 p.
Kiadói egészvászon-kötés, kis kopással, 2. kötet gerincén kis sérüléssel

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Irmela Hannover: Frauen mit roten Haaren. Berlin, 2002, Rütten &amp; Loening. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
25050.

Irmela Hannover: Frauen mit roten Haaren. Berlin, 2002, Rütten & Loening. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Tardy Lajos: Szaggatott krónika. Nagy idők kis tanúja. A szerző, Tardy Lajos (1914-1990) művelődéstörténész, író, műfordító, heraldikus által Heckenast Ottó, a kútvölgyi kórházi igazgató főorvosa részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1986.,Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, deformált gerinccel.
25051.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
M. Recht Márta: Mit kössek a gyermekemnek? Hatvankét model, kötésminta, szabásminta, színminta 137 rajzzal. Bp., Új Idők Irodalmi Intézet. Egészvászon kötésben,
25052.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Kolligátum: Arany János: Vojtina levelei öcscséhez. Vojtina ars poétikája. Bp., 1903, Franklin.  A kolligátum első - rövid - kötete Arany János két szatirikus költeményét tartalmazza Gyulai Pál előszavával. A Vojtina levelei öccséhez (1850) és a Vojtina Ars poetikája (1861) a költő által 1867-ben kiadott "Összes költeményei" hatodik kötetében, az Elegyes darabok c. gyűjteményben kapott helyet. "Az Elegyes darabok előszavában azt írja Arany: "Vojtina levelei egy, a hívatlan dudolókat elriasztó szatíra-ciklus akart lenni. Megszántam szegényeket, hisz magyarul döngicséltek." 1850-ben már ébredezni kezdett az irodalmi élet, de a régi költők tartózkodtak a cenzúrától, a lapok rászorultak a népieskedő dilettánsokra. Arany Vojtina első levele kíséretében írja Szilágyi Sándornak: "Iszonyú sok lerudalni való állat kezdi rágni a bogáncs-kórót a Parnasszus körül. . . Botot nekik!?" (1856. okt. 21.) A levelek gúnyját az tetőzi be, hogy visszás tanácsait a költő Vojtina Mátyás szájába adja. Ez Bernát Gáspár hóbortos szlovák szolgája volt, a csapszékekben kódorgott, együgyű verseit hadarva. "Ama kis írói körhöz is eljárt, amely a Váci utcában Parragh vendéglőjében esténként találkozni szokott. Itt mutattuk be mi őt, mint Pest egyik nevezetességét, Aranynak és Tompának." - írja Szilágyi Sándor. Egy buzdító csatadalából két sorra emlékezett Gyulai Pál: "Egy kis halál nem tesz semmit. Őseinknek szintúgy volt." Vojtinát Jókai is említette. A Vojtina levelek olvastára Bernát Gazsi nevetve kiáltott fel: Adta tót diákja, elérte, amire én hiába törekedtem: fennmarad a neve a magyar irodalomban (Vadnai Károly: Gazsi)."  Félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
25053.

Kolligátum: Arany János: Vojtina levelei öcscséhez. Vojtina ars poétikája. Bp., 1903, Franklin.

A kolligátum első - rövid - kötete Arany János két szatirikus költeményét tartalmazza Gyulai Pál előszavával. A Vojtina levelei öccséhez (1850) és a Vojtina Ars poetikája (1861) a költő által 1867-ben kiadott "Összes költeményei" hatodik kötetében, az Elegyes darabok c. gyűjteményben kapott helyet.
"Az Elegyes darabok előszavában azt írja Arany: "Vojtina levelei egy, a hívatlan dudolókat elriasztó szatíra-ciklus akart lenni. Megszántam szegényeket, hisz magyarul döngicséltek." 1850-ben már ébredezni kezdett az irodalmi élet, de a régi költők tartózkodtak a cenzúrától, a lapok rászorultak a népieskedő dilettánsokra. Arany Vojtina első levele kíséretében írja Szilágyi Sándornak: "Iszonyú sok lerudalni való állat kezdi rágni a bogáncs-kórót a Parnasszus körül. . . Botot nekik!?" (1856. okt. 21.) A levelek gúnyját az tetőzi be, hogy visszás tanácsait a költő Vojtina Mátyás szájába adja. Ez Bernát Gáspár hóbortos szlovák szolgája volt, a csapszékekben kódorgott, együgyű verseit hadarva. "Ama kis írói körhöz is eljárt, amely a Váci utcában Parragh vendéglőjében esténként találkozni szokott. Itt mutattuk be mi őt, mint Pest egyik nevezetességét, Aranynak és Tompának." - írja Szilágyi Sándor. Egy buzdító csatadalából két sorra emlékezett Gyulai Pál: "Egy kis halál nem tesz semmit. Őseinknek szintúgy volt." Vojtinát Jókai is említette. A Vojtina levelek olvastára Bernát Gazsi nevetve kiáltott fel: Adta tót diákja, elérte, amire én hiába törekedtem: fennmarad a neve a magyar irodalomban (Vadnai Károly: Gazsi)."

Félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 518:
Von 27 Januar bis 5 Februar

Ende des gebots: 19:00 5 Februar

Besichtigung: 2 bis 5 Februar

Losabholung: ab 9 Februar

Zahlungsfrist: 13 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 25 Februar

  Veranstaltungen