Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Mátrai Ferenc Béla: Szabad órák. Elbeszélések. DEDIKÁLT! Szegd, 1908, Engel Lajos. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22114.

Rufpreis:
1 800 HUF

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Iskutskig. Átdolgozta Szász Károly. Hatodik, egyedül jogosított képes kiadás, huszonhat képpel. Budapest, [1926]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 238 p. Verne Gyula egyik legnevezetesebb, az orosz, tatár és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény szinte azonnal, 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül huszonhat egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923). (Verne Gyula összes munkái.) Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
22115.

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Iskutskig. Átdolgozta Szász Károly. Hatodik, egyedül jogosított képes kiadás, huszonhat képpel.
Budapest, [1926]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 238 p.
Verne Gyula egyik legnevezetesebb, az orosz, tatár és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény szinte azonnal, 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül huszonhat egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923).
(Verne Gyula összes munkái.)
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

György Péter: Faustus Afrikában. Szerződés a valósággal. Bp., 2018, Magvető. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22116.

Rufpreis:
1 800 HUF

Márai Sándor: Füves könyv. Bp., 1943, Révai. Első kiadás. Ex librisszel. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
22117.

Rufpreis:
2 400 HUF

David Koenig: Mindörökké Columbo. Bp., 2023. Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval
22118.

Rufpreis:
2 400 HUF

Mihail Zigar: Az Ukrajna lerohanásáig vezető út. Athenaeum Kiadó, 2024. Kiadói papírkötés
22119.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes régi könyvtétel, 3 db: Pázmány Péter prédikácziója. Bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Madarász Flóris. Pozsony - Budapest, 1903, Kiadja Stampfel Károly. Kiadói papírkötés + Benedetto Croce: Az aesthetika alapelemei. Bp., 1917, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötés + Bene Lajos: Számolástanítás az elemi iskola V-VI. osztályában. Bp., é.n., Szerzői. Kiadói papírkötés.
22120.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kék csákóban. Írta: Kapitány. Garay Ákos rajzaival. Bp., Pallas. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
22121.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kiss József és kerek asztala. A költő prózai írásai és kortársainak visszaemlékezései. Bp., 1934. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
22122.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tömörkény István: Vizenjárók és kétkézi munkások. Szeged, 1902, Engel Lajos. Kiadói egészvászon kötés, széteső, viseltes állapotban.
22123.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szabó Endre: Sírva-vigadók. Debrecen, 1897, Debreczeni Hírlap. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
22124.

Rufpreis:
2 400 HUF

Csingiz Ajtmatov: Az évszázadnál hosszabb ez a nap. Bp., 2008, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22125.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF