Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Gerhart Hauptmann: Alakok. Regény. Ford.: Hajdu Miklós. Bp.,1903, Magyar Hirlap, 131 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, 2 kijáró lappal.
22102.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kincs István: Édes Bözsike. Elbeszélések. Kőszeg, 1927, Emericanum, 232 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító szélén kis sérüléssel, foltos borítóval.
22103.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gelléri Andor Endre: Villám és esti tűz. [Bp., 1940.], Almanach, 95+1 p. Első kiadás. A borító T. Fekete Gizella munkája. Benne Berény Róbert Gelléri Andor Endréről készült rajzával. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.
22104.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sienkiewicz, Henrik: Sivatagban őserdőben. Elbeszélés. Lengyelből ford. Bányai Károly. Mühlbek Károly rajzaival illusztrált II. kiadás. Bp.,én. [1917],Szent-István-Társadalom, 348 p. + 4 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
22105.

Rufpreis:
2 400 HUF

Endrédy Zoltán Sándor: Tüzek közé keverve. Versek. A szerző, Endrédy Zoltán Sándor (1912-1996) katolikus pap, plébános, hittanár, költő által dedikált példány. Pápa, 1939, Szent Antal, 111+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel, sérült, részben szétváló fűzéssel. (Ritka!)
22106.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sövényházyné Sándor Judit: ,,Ember lenni mindég, minden körülményben". Egy családfa levelei és virágai. A szerző, Sövényházyné Sándor Judit (1920-2003) erdélyi magyar költő által dedikált példány. Szeged, 2002, Bába és Társai, 131+(5) p. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval.
22107.

Rufpreis:
2 400 HUF

Székely népballadák. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Az illusztrációk fametszeteit Buday György készítette. Bp., 1948, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopott.
22108.

Rufpreis:
1 800 HUF

Czegő Zoltán: Hetednap után. DEDIKÁLT! Bp., 2001, Hungarovox. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22109.

Rufpreis:
1 800 HUF

Zsigmond Gyula: A falu fáklyája. Szerk. és sajtó alá rend.: - - . Bp., [1935], szerzői kiadás (Merkantil-ny.), 165+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel. (Ritka!)
22110.

Rufpreis:
2 400 HUF

Salamon József: Az én könyvem. Versek. Első kötet. Kiskunhalas, é.n., Lapvállalat. + Tóth József: Virrasztás szüleim sírhalmán. Legyek a tűzé. Versek. Felsőgalla, 1947. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas állapotban.
22111.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szívünk szerinti törvény. Fiatal költők versei. Bp., 1952, Népszava. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22112.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Martinkó Károly: Gyermeksikolyok. DEDIKÁLT! Bp., BM Nyomda Kft. Kiadói papírkötés, ázásnyommal.
22113.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF