Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Hevesi Ferenc: Egy élet útja.Reverend Doubleweight változásai. Bp.,1939, Viktória Nyomda. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben, kis kopással. 306p.
22222.

Rufpreis:
1 800 HUF

22223.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jókai Anna: A feladat. ALÁÍRT! Bp., 1979, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22224.

Rufpreis:
1 800 HUF

A láncra vet Übü. A szolnoki Szigligeti Színház műhelye 1979-80. Szerk.: Magyar Fruzsina. Szolnok, 1979, Szigligeti Színház - Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár, 153+(1) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos. Megjelent 300 példányban.
22225.

Rufpreis:
1 800 HUF

Varga József:  Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.) (Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug". Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal. (Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
22226.

Varga József: Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug".
Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal.
(Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vas István:  Megközelítések. [Irodalmi esszék és tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 373 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pók Lajosnak szeretettel: Vas István". Kötetünkben Vas István költő, műfordító irodalmi, műfordítói, kritikai esszéi és tárcái közül válogat. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
22227.

Vas István: Megközelítések. [Irodalmi esszék és tárcák.] (Dedikált.)
Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 373 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pók Lajosnak szeretettel: Vas István". Kötetünkben Vas István költő, műfordító irodalmi, műfordítói, kritikai esszéi és tárcái közül válogat.
Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.]
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kovacevné Fehér Ilona: Örke, mi a csoroszlya? Önéletírás. Zenta, 2006, Thurzó Lajos Közművelődési Központ, 123+(21) p. Kiadói kartonált papírkötés.
22228.

Rufpreis:
1 800 HUF

Budai Sándor-Vadász Miklós: A váltók és csekkek gyakorlati használata. Budapest, 1928. Grünwald Ödön nyomda. 80p.
22229.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kosztolányi Dezső: Kínai és japán versek. Jaschik Álmos rajzaival. [Bp., 1932], Genius - Lantos, 104 p. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, kissé sérült, a külső hártyapapír borító hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.
22230.

Rufpreis:
1 800 HUF

22231.

Rufpreis:
1 600 HUF

22232.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gracza János: Három hét a Tiszán. Mühlbeck Károly rajzaival. Az Én Ujságom könyvei. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, széteső állapotban.
22233.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF