Várnai Zseni: Katonafiamnak! Révész Béla bevezetőjével. Bp., 1914, Népszava, 64 p. Első kiadás. A szerző első megjelent műve. Korabeli egészvászon-kötésben.
Kossuth Lajos válogatott munkái. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Kossuth Ferenc. Remekírók Képes Könyvtára 10. köt. Bp., é.n. (cca 1900), Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), VIII+424 p.+ 9 t. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar múltba. (Bp.), 1937. K. M. Egyetemi Nyomda, 413+1 p.+18 t. Egyetlen kiadás. Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, műfordító. Számos művelődéstörténeti munka szerzője. A tartalomból: Régi magyar élet: Utazások a régi Magyarországon -- Az áldott krumpli -- A magyar bor dicsérete -- Biedermeier illemtan -- Biedermeier báli éjtszaka -- Sorscsapások: Ég a város, ég a ház -- Pestis és kolera -- A koldulás története -- Magyar könyv és nyelv: A könyv sorsa Magyarországon -- A sziklafaltól a mammut-hírlapig -- Régi írások és falusi levelek -- Tollszárak, pipák és egyéb ereklyék. Kiadói félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.