Dr. Le Thuy Oanh Cérna beültetés (Cay Chi, Catgut Embedding) Budapest, 2008. Vietnámi cérna-beültetési és rehabilitációs intézet. 225p. Kiadói papírkötésben
Weöres Sándor: Magyar etüdök. Száz kis énekszöveg. Első kiadás. Hasonmás. 1890. számozott példány. Kiadói kartonált kötés, kissé hullámos lapos, kötéstáblák sarkai kopottak.
Nemes Lipót: A bűnöző társadalom kialakulása. Angyalföldi adatgyűjtések, megfigyelések és tanulmányok alapján. Bp., 1935, Merkantil-nyomda Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, kissé sérült. 62 + 2 p.
Benczúr Gyula: A fürdés története. Budapest, 1938. A Kis Akadémia kiadása (A ref. főiskola betűivel, Sárospatakon). 52 p. Egyetlen kiadás. Dr. Benczúr Gyula (1879-1961) orvos, belgyógyász, balneológus, reumatológus, a Gellért gyógyfürdő vezető főorvosa. Gazdagon illusztrált kötete a fürdés nemzetközi és hazai kultúrtörténetének áttekintése. A címlapon katalógusszám, verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. (A Kis Akadémia könyvtára. XXV. kötet.) Poss.: dr. Lengyel Károly. Fűzve, gerincén papírcsíkkal megerősített, aranyozott, illusztrált korabeli borítóban, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.
Dr. Zoltán János: Szakmám szolgálatában. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Professio. Prof. Dr. Zoltán János (1921 - ) plasztikai sebész. Érdeklődése már fiatal sebész korában a plasztikai sebészet felé fordult. 1951-ben Koreában háborús sérülteknél végezett több mint 800 helyreállító műtéttel szerzett szakmai gyakorlatot, majd 1952-53-ban Prágában, Burian professzornál képezte tovább magát. 1954-től a Központi Katonai Kórház plasztikai sebészeti osztályát vezette nyugdíjba vonulásáig. Iskolateremtő sebész, nála tanult a szakma csaknem minden hazai képviselője az elmúlt félévszázadban, szerepe alapvető abban, hogy 1979-től a plasztikai sebészet önálló elismert szakma hazánkban. 30-nál több új műtéti eljárást dolgozott ki és közölt le. 1966-ban lett az orvostudományok doktora. Magyarul 9, német nyelven 7 könyv szerzője, vagy társszerzője. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Krencsey Marianne: Equinox - 2001. 35 év Budapesten - 35 év New Yorkban. Bp., 2001, Glória, 416 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.