Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Kádár Lajos: Cigányok. Regény. Bp., [193?], Barkóczy László (Turul-ny.), 300 p. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben. Aláírt
20958.

Rufpreis:
5 000 HUF

20959.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Le Thuy Oanh Cérna beültetés (Cay Chi, Catgut Embedding)   Budapest, 2008. Vietnámi cérna-beültetési és rehabilitációs intézet. 225p. Kiadói papírkötésben
20960.

Rufpreis:
5 000 HUF

Karinthy Frigyes: Minden másképpen van. (Ötvenkét vasárnap.) Bp.,[1929.],Athenaeum, 326 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20961.

Rufpreis:
4 000 HUF

Weöres Sándor: Magyar etüdök. Száz kis énekszöveg. Első kiadás. Hasonmás. 1890. számozott példány. Kiadói kartonált kötés, kissé hullámos lapos, kötéstáblák sarkai kopottak.
20962.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nemes Lipót: A bűnöző társadalom kialakulása. Angyalföldi adatgyűjtések, megfigyelések és tanulmányok alapján. Bp., 1935, Merkantil-nyomda Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, kissé sérült. 62 + 2 p.
20964.

Rufpreis:
4 000 HUF

Juhász Gyula válogatott versei. Válogatta: Ertsey Péter. Szeged, 1947, Szukits, 192 p. Kiadói papírkötésben.
20965.

Rufpreis:
4 000 HUF

Benczúr Gyula:  A fürdés története. Budapest, 1938. A Kis Akadémia kiadása (A ref. főiskola betűivel, Sárospatakon). 52 p. Egyetlen kiadás. Dr. Benczúr Gyula (1879-1961) orvos, belgyógyász, balneológus, reumatológus, a Gellért gyógyfürdő vezető főorvosa. Gazdagon illusztrált kötete a fürdés nemzetközi és hazai kultúrtörténetének áttekintése. A címlapon katalógusszám, verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. (A Kis Akadémia könyvtára. XXV. kötet.) Poss.: dr. Lengyel Károly. Fűzve, gerincén papírcsíkkal megerősített, aranyozott, illusztrált korabeli borítóban, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.
20966.

Benczúr Gyula: A fürdés története.
Budapest, 1938. A Kis Akadémia kiadása (A ref. főiskola betűivel, Sárospatakon). 52 p. Egyetlen kiadás.
Dr. Benczúr Gyula (1879-1961) orvos, belgyógyász, balneológus, reumatológus, a Gellért gyógyfürdő vezető főorvosa. Gazdagon illusztrált kötete a fürdés nemzetközi és hazai kultúrtörténetének áttekintése.
A címlapon katalógusszám, verzóján régi tulajdonosi bélyegzés.
(A Kis Akadémia könyvtára. XXV. kötet.)
Poss.: dr. Lengyel Károly.
Fűzve, gerincén papírcsíkkal megerősített, aranyozott, illusztrált korabeli borítóban, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Zoltán János: Szakmám szolgálatában. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Professio. Prof. Dr. Zoltán János (1921 - ) plasztikai sebész. Érdeklődése már fiatal sebész korában a plasztikai sebészet felé fordult. 1951-ben Koreában háborús sérülteknél végezett több mint 800 helyreállító műtéttel szerzett szakmai gyakorlatot, majd 1952-53-ban Prágában, Burian professzornál képezte tovább magát. 1954-től a Központi Katonai Kórház plasztikai sebészeti osztályát vezette nyugdíjba vonulásáig. Iskolateremtő sebész, nála tanult a szakma csaknem minden hazai képviselője az elmúlt félévszázadban, szerepe alapvető abban, hogy 1979-től a plasztikai sebészet önálló elismert szakma hazánkban. 30-nál több új műtéti eljárást dolgozott ki és közölt le. 1966-ban lett az orvostudományok doktora. Magyarul 9, német nyelven 7 könyv szerzője, vagy társszerzője. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20967.

Dr. Zoltán János: Szakmám szolgálatában. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Professio.
Prof. Dr. Zoltán János (1921 - ) plasztikai sebész. Érdeklődése már fiatal sebész korában a plasztikai sebészet felé fordult. 1951-ben Koreában háborús sérülteknél végezett több mint 800 helyreállító műtéttel szerzett szakmai gyakorlatot, majd 1952-53-ban Prágában, Burian professzornál képezte tovább magát. 1954-től a Központi Katonai Kórház plasztikai sebészeti osztályát vezette nyugdíjba vonulásáig. Iskolateremtő sebész, nála tanult a szakma csaknem minden hazai képviselője az elmúlt félévszázadban, szerepe alapvető abban, hogy 1979-től a plasztikai sebészet önálló elismert szakma hazánkban. 30-nál több új műtéti eljárást dolgozott ki és közölt le. 1966-ban lett az orvostudományok doktora. Magyarul 9, német nyelven 7 könyv szerzője, vagy társszerzője. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Rufpreis:
4 000 HUF

Krencsey Marianne: Equinox - 2001. 35 év Budapesten - 35 év New Yorkban. Bp., 2001, Glória, 416 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20968.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Móra László: A Magyar Ásványolaj- és Földgázkísérleti Intézet 35 éves története. Bp., 1987, Műszaki. 198p. Kiadói vászonkötésben DEDIKÁLT
20969.

Rufpreis:
4 000 HUF

Karácsony Sándor: Ocsudó magyarság. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott, kopottas állapotban.
20970.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF