Bruno Schulz: The Booke of Idolatry. Edited and with an Introduction by Jerzy Ficowski. Warsaw, é.n., Interpress, 117+(3) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with slightly worn dust jacket.
Nagy Ignácz: Magyar titkok. Regény. Az eredeti kiadás képeivel. 1-3. köt. Bp. 1908. Franklin Társ. VIII, 334 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 358 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 370 l. 1 sztl. lev. 8 t. Magyar Remekírók könyvtára. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben.
Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.) Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug." A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Bányai Károly: Harminc év krónikája. A gyógyszerészi szociális mozgalmak története 1906-1936. Budapest, 1941, Szerző kiadása (Kis Gyula és Társa Nyomdája. Bp.), 377 p. +1 p., ill. Első kiadás. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított ?Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.? címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján."
Majakovszkij, [Vlagyimir Vlagyimirovics]: Vlagyimir Iljics Lenin. Fordította Radó György. Illusztrálta Raszler Károly. [Bp.], 1962, Magyar Helikon, 93+3 p. Kolofon: "A tipográfiát, a burkolót és a kötést Haiman György tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, ofszet papíron, Bodoni betűvel, 3300 példányban, ebből 800 példány bőrkötésben, számozva." Számozott (341./800) számozott példány. Kiadó egészbőr kötés, szép állapotban.