Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Weiss Julián: Gizike naplója. Egy bakfis emlékiratai. A szerző, Weisz Julián (1858-1944) újságíró, író által nővérének, Gizának DEDIKÁLT példány. "Kedves Giza nővéremnek 15ik születésnapja emlékeül. Budapest 1894 május hó 14-én." Ford.: Gyalui Farkas. Kolozsvárt, 1890, Horatsik János, 191+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, szakadt címlappal.
20933.

Rufpreis:
6 000 HUF

Füst Milán: Az elmulás kórusa. (Bp., 1921), Amicus, 68 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, ex libris-szel.
20934.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Tomás Mazal: Szlalom a Parnasszusra. Útikalauz Bohumil Hrabal nyomában. Bohemia Kiskönyvtár. Bp., 2017, Te-Art-Rum, 207+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20935.

Rufpreis:
10 000 HUF

Bruno Schulz: The Booke of Idolatry. Edited and with an Introduction by Jerzy Ficowski. Warsaw, é.n., Interpress, 117+(3) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with slightly worn dust jacket.
20936.

Rufpreis:
8 000 HUF

Chris Smith A gyűrűk ura. Fegyverek és hadviselés középföldén. 2003, Szukits, Alexandra. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20937.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

William Shakespeare összes művei. Bp., 2001. Helikon, 1140p. aranyozott műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. kissé hullámos lapokkal.
20939.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Nagy Ignácz: Magyar titkok. Regény. Az eredeti kiadás képeivel. 1-3. köt. Bp. 1908. Franklin Társ. VIII, 334 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 358 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 370 l. 1 sztl. lev. 8 t. Magyar Remekírók könyvtára. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben.
20940.

Rufpreis:
6 000 HUF

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.) Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug." A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20941.

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.)
Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás.
Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug."
A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg.
Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.]
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

20942.

Rufpreis:
6 000 HUF

Füssy Tamás: Családi olvasmányok. 1-2. [Egybekötve.] Szerk.: Füssy Tamás. Bp., 1867-1868, Szent-István-Társulat, (Emich Gusztáv-ny.), 246+2+; 239+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével, foltos lapokkal.
20943.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bányai Károly: Harminc év krónikája. A gyógyszerészi szociális mozgalmak története 1906-1936.    Budapest, 1941, Szerző kiadása (Kis Gyula és Társa Nyomdája. Bp.), 377 p. +1 p., ill. Első kiadás. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított ?Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-II.? címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján."
20944.

Rufpreis:
6 000 HUF

Majakovszkij, [Vlagyimir Vlagyimirovics]: Vlagyimir Iljics Lenin. Fordította Radó György. Illusztrálta Raszler Károly. [Bp.], 1962, Magyar Helikon, 93+3 p. Kolofon: "A tipográfiát, a burkolót és a kötést Haiman György tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, ofszet papíron, Bodoni betűvel, 3300 példányban, ebből 800 példány bőrkötésben, számozva." Számozott (341./800) számozott példány. Kiadó egészbőr kötés, szép állapotban.
20945.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF