Voss Richárd: Léghajón az Északi sarkhoz. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny (Beer E. és Társa-ny.), 148+(4) p. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötés, Kner Vilmos-kötés, kopottas borítóval, helyeként kissé foltos lapokkal, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Thomay Béla).
Kőhalmi Béla - Pikler Blanka (szerk.): Magyar könyvészet 1915. II. Könyvkereskedelmi üzleti címtár. Magyar Könyvkereskedők Évkönyve 26. évf. I. köt. Bp., 1916, Magyar Könyvkereskedők Egylete (Pallas-ny.), L+(2)+166+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel.
Farkas Emőd: Diákhősök 48-ban. Regényes történet a szabadságharcból. A tanuló ifjuság számára írta - - . Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 176 p. Belloni László egészoldalas illusztrációival. Átkötött egészvászon-kötés, a címkép és a címlap foltos, firkált, foltos lapokkal.
Szabó Dezső emlékkönyv. Összeáll., bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Szőcs Zoltán. Bp., 1953, Szabó Dezső Emléktársaság, 220+(4) p. Kiadói papírkötés, átlátszó műanyag védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
Jókai Mór: Népvilág. Elbeszélések. Jókai Mór összes művei XVI. köt. Nemzeti Kiadás. Bp., 1894, Révai, 4+263+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.
Olajos A. Elréd: G. K. Chesterton. Pannonhalmi Füzetek 35 sz. Bp., 1943.,(Pécs, Dunántúl-ny.),1 t.+ 191+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, szakadt borítóval, részben hiányos gerinccel.
Church, Alfred [John]: Elbeszélések a görög tragikus költőkből. Angolból ford. és jegyzetekkel kísérte: Névy László. Bp., 1882, Franklin-Társulat, 206+(2) p.+ 4 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel.
László Lajos: Könyörgés a HONTALANOK-ért. A szerző, László Lajos (1925-2009) író, újságíró, szociográfus által dedikált példány. Szekszárd, 1993, Babits, 216 p. Kiadói papírkötés.
Tompa Mihály legujabb költeményei. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, 8+215 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal. Benne: 1894 Jutalomkönyv bejegyzéssel, Sepsiszentgyörgy, az iskolai igazgatójának (Nagy) aláírásával, dátumozva.