Heine, [Heinrich]: Dalok könyve. Ford. és bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor. Irodalmi Kincsek. Bp., é.n. (cca 1900), Athenaeum, 1 t.+ 227+(1) p. A címlap illusztrációja Basch Árpád munkája. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Szabó László: A modern újságírás. [Bp., 1916.], Dick Manó, (Nap-ny.), 221+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült címlappal. Felvágatlan lapokkal.
Arany János: The Death of King Buda. A Hungarian epic poem. By János Arany. Rendered into English verse by Watson kirkconnell. In collaboration with Lulu Putnik Payerle. ALÁÍRT! With a foreword by Géza Voinovich, secretery general of the Hungarian Academy, and notes by Dr. Árpád Berczik of the University of Budapest. Cleveland, 1936., Benjamin Franklin Bibliophile Society, XVIII+159 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Az egyik fordító, Lulu Putnik Payerle, bácskai Payerle Béláné (sz. Putnik Lulu) aláírásával! Valamint az eredetileg újvidéki, majd kanadai magyar Payerle-család egy tagjának ajándékozási soraival. "Remember October 23 1956. "American Hungarian Federation" emlékbélyeggel.