Vivekachundamani. A megkülönböztetés drágaköve. India klasszikus jnana-yóga tankönyve. Ford.: Hetényi Ernő. H.n., é.n., k.n., 114 p. Tűzött papírkötés, kissé foltos.
Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember. Sebők Imre rajzaival. (Könyvbarátok Kis Könyvei VI. évf. 2. sz.) Bp., [1937], Magyar Könyvbarátok (K. M. Egyetemi Ny.), 229+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Czakó Gábor - Juhász Zoltán: Beljebb a magyar észjárásba. Az egyik szerző, Juhász Zoltán ALÁÍRT példány! Bp., 2010,Gelbert-ny. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.
Malonyay Dezső: A Csák nemzetség. Regény. Universális Könyvtár. Bp.,én. [191?],Singer és Wolfner, 192 p. Kiadói egészvászon-kötés, Wolfner Ignác-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Újváry Zoltán: Népszokás és népköltészet. Válogatott tanulmányok. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Költeményei 35. Debrecen, 1980.,(Alföldi-ny.) Kiadói papírkötés, kissé sérült DEDIKÁLT