Krúdy Gyula: Palotai álmok. Kárpáti Aurél bevezető tanulmányával. Budapest, (1943). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Márkus-nyomda). 209 + [3] p. Első posztumusz kiadás. Krúdy Gyula címadó regénye, a Palotai álmok először folyóirat-folytatásokban jelent meg, a Magyar Figyelő 1914. évi lapszámaiban, a csatlakozó elbeszélések is folyóiratokban láttak napvilágot először. A mű első kiadása 1914-ben jelent meg. Példányunk a mű posztumusz újrakiadásból való, melyhez Kárpáti Aurél szerkesztő írt előszót. (Új egyetemes regénytár.) Gedényi 1877 B. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltossággal. Jó példány.
Donászy Ferenc: Villámsúgár. Indián történet a messze nyugatról. Bp.,(1897.), Athenaeum, 4+300 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, foltos lapokkal, benne restaurált lapokkal is.
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. (Dedikált!) [Bp., 1911], Petőfi-Társaság (Athenaeum - Magyar Fénynyomda Rt.), 2 sztl. lev.+ 1 (címkép) t.+ 256 p.+ 18 t. (hiányos). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas, képanyaggal, többek közt Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert illusztrációival. A kötéstábla, az előzéklap és a könyvdíszek Basch Árpád munkái. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón és gerincen kis sérülésekkel, foltokkal, némi kopással, néhány kijáró lappal/táblával, két táblán hiányzó képpel, egy lapról a képet kivágták, de megvan a könyvben. A szerző, Pap (Papp) Zoltán (1862-1919) ügyvéd, országgyűlési képviselő, költő, író, dalszerző, a Petőfi Társaság tagja által dedikált példány: ,,Balázs Béláné urnő Ő Méltóságának igaz tiszteletem jeléül Pap Zoltán".