Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Tamás István: Macskák és kertek. Udvardi Erzsébet képeivel. A szerző, Udvardi Erzsébet (1929-2013) által DEDIKÁLT példány. Bp., é.n., Szemimpex. Színes reprodukciókkal. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
21259.

Rufpreis:
2 000 HUF

Babits Mihály: A gólyakalifa. [Bp., 1913,Nyugat], 805-907 p. Babits Mihály: A gólyakalifa c. műve először, nyomtatásban a Nyugat folyóirat 1913. 24. számában jelent meg. Könyv alakban végül csak 1916-ban jelent meg. Ez az eredeti nyugatos folyóirat-féle első közlés vagyis nincs címlaphiánya, mert az "újságkivonat". Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író, újságíró hagyatékából. Átkötött félvászon-kötés. + Babits Mihály Fortissimo c. versének, ismeretlen személy általi másolata, 1 sztl. lev.
21260.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hajh, rózsafa. Bartalis János versei. Kolozsvár, 1920, Erdélyi Szépmíves Céh. Első kiadás. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, egyébként jó állapotban.
21261.

Rufpreis:
2 800 HUF

Klabund (Alfred Henschke): Rasputin. Ford.: Bálint Lajos. Körmendy Miniatür Könyvtára. (Bp., 1945), Körmendy (Független-ny.), 91 p. Egyetlen magyar kiadás. A borító Szász Pál munkája. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21262.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ezópus fabulái, melyeket magyar nyelvre fordított Pesti Gábor. Az 1536. évi kiadás hasonmása. Bp., 1950, Közoktatásügyi Kiadó. Félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, kijáró címlappal.
21263.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szabadnevelés. Elvi kérdések és beszámolók. 1945, Magyar Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. 127p.
21264.

Rufpreis:
2 000 HUF

Péczely József: A' magyarok' történetei Ásiából kijövetelöktől fogva a' mai időkig. Az 1837-ben megjelent könyvről készült fénymásolat, egészbőr-kötésben, 216 p.
21265.

Rufpreis:
2 000 HUF

Romhányi Gyula: A magyar politikai vígjáték fejlődése. Irodalomtörténeti Füzetek 39. Bp., 1930, Pallas, 51+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban.
21266.

Rufpreis:
2 000 HUF

Forgó Margit - Németh István: Angol humor. Térfás nyelvlecke. Bp., 1989. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21267.

Rufpreis:
1 000 HUF

21268.

Rufpreis:
300 HUF
0,81
0,94

21269.

Rufpreis:
2 000 HUF

21270.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF