May Károly: Karácsony. Ford.: Hegedüs Eszter. Bp., 1918, Uránia, (Szeged, Szeged Városi Nyomda Rt.),395+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Maeterlinck, Maurice: A kék madár. - - költői mesejátékának színes filmváltozata. Filmregényre átültette Kálmán Jenő. Bp., é.n., Sztár Filmmagazin,90+4 p. Hauswirth Magda Rajzaival. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól.
Magyar nyelv. Közérdekű havi folyóirat a művelt közönség számára. XXVII. köt. 1-10. sz. Szerk.: Gombocz Zoltán, Melich János, Pais Dezső. Bp., 1931, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 4+340 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Don Juan. Forró Pál és Szini Gyula fordítása. In: Szerelmes századok. Gara Zoltán rajzaival. 1925, Nova. Kiadói félvászon kötés, laza fűzés, kopottas állapotban.
Villányi László 4 műve: Az alma íze, Egy másik élet, Vivaldi naplójából, Volna a szerelem. Mind a négy a szerző, Villányi László (1953-) József Attila-díjas költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1994-2006, Orpheusz. Kiadói papírkötés, kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartonált papírkötések.
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.