Tichy Gyula: Egy tusos üveg meséi. Bálint Aladár ekőszavával. Bp. 1909, Világosság-ny., 44 sztl. lev. Oldalszámozáson belül Tichy Gyula (1879-1920) festőművész, grafikus 36 egészoldalas tus-rajz reprodukciójával illusztrált, benne számos erotikus rajzzal. Az utolsó oldalon a Világosság Nyomda rajzos nyomdajegyével. A szecessziós stílusban illusztrált magyar könyvek kiemelkedő alkotása. Kiadói szecessziós, selyemszalaggal fűzött, illusztrált kiadói papírkötésben, Klein Ferenc és Társa - kötés, a borítón kis szakadással, de egyébként jó állapotban.
Arnold Schwarzenegger - Peter Petre: Total Recall. My Unbelievably True Life Story. A szerző, Arnold Schwarzenegger (1947-) Emmy- és Golden Globe-díjas osztrák származású amerikai színész, testépítő, üzletember és politikus által ALÁÍRT példány. London,2012,Simon & Schuster, 646 p.+32 (fekete-fehér és színes képtáblák, gazdag fotóanyaggal) t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,"Signed Copy" címkével.
Plvtarchi Chaeronensis ethicorvm sive moralium Pars II. Gvilielmo Xylandro, Augustano, Interprete. Argvmenta Hoc Tomo Contenta, pagella versa indicat. Francofvurti, 1619, Sumptibus Haeredum Lazari Zetzneri, 579+48 p. Latin nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az utolsó néhány lapon kis szúrágta lyukakkal.
Vörösmarty Mihály: Vörösmarty összes munkái I-V. köt. Teljes kiadás. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. I. kötet: Lyrai és vegyes költemények. Vörösmarty életrajzával. 1 (hártyapapírral védett címkép: Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Vörösmarty Mihály portréja, acélba metszette Barabás Miklós rajza után Axmann József) t. +2+468 p.; II. köt.: Epikai költemények 1825-1831. 490+2 p.; III-V. kötet: Drámai költemények 1821-1844. 492+1 p.; 460+2 p.; 438+2 p.; Bp., 1884-1885., Méhner Vilmos, (Rudnyánszky A. -ny.) Egységes kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, első kötet hátsó borítón folt, második köteten kis kopások, de egyébként jó állapotban
Kovács-Magyar András: A legnagyobb titok: Az igazság. Szellemi sugallatokra előkerült megdöbbentő tények. Bp., 2012, Matrix Drops Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
Alfred de Musset: Gamiani vagy két kicsapongó éjszaka története. H.n., é.n. (cca 1930), magánkiadás, 59 p.+ 11 t. Egészoldalas, erotikus illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, foltos lapokkal.
Rideg Sándor: Indul a bakterház. Bp.,, 1943, Móricz Zsigmond Könyvkiadó,(Pesti Lloyd-ny.), 160 p. Ritka, első kiadás! Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
József Attila: Költészet és nemzet. József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta ki és rendezte sajtó alá. Bp.,[1941], Dokumentum Könyvek,(Nádor-ny.),63+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító szélén kis sérülésekkel.