Tarján Tamás 2 műve: Egy évad akváriuma; Szünet nélkül. Mindkét kötet a szerző által DEDIKÁLT példány. [Bp.], 2012- 2014, Noran Libro, 245 p.; 290 p. Kiadói papírkötések, jó állapotban
Kisari Balla György: Kogutowicz. Levelek, térképek. Bp., 2007, Szerző, (Pauker-ny.) A szerző saját kiadása ezer számozott példányban. A kötet bemutatja a Kogutowicz - családot a száz éve elhunyt Manótól az Ausztráliában él - dédunokáig. Különlegesség az a 106 német -, magyar - és angolnyelvű levél, amelyet a család tagjai írtak 1890-1948 között. A kartográfus -család több ezer térképéből a leghíresebbek kaptak helyet a kötetben, színes másolatban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Füzi László: "Sebed a világ..." Írások a huszadik századról. DEDIKÁLT! Kecskemét, 2019, Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szerémy Zoltán: Emlékeim a régi jó időkből. Az előképet Zádor István festőművész, a rajzokat Hermann Ádám honvéd-százados, festőművész, a szerző unokaöccse készítette. Bp., 1929, Budapesti Színészek Szövetsége (Centrum-ny.), 1 t.+ 287 p.+ 55 (28 levélen) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kissé sérült lappal.
Francois Villon balladái Faludy György átköltésében. DEDIKÁLT! London, 1958, Big Ben Publishing Co., 90+(6) p. Emigráns kiadás. 20. kiadás. Az illusztrációk Kolozsváry György és Kolozsváry Pál munkái. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Faludy György: Villon balladái. Vörös Gyula rajzaival. Az illusztrátor Vörös Gyula által aláírt, számozott, bibliofil példány. [Bp.], én. (1962?), k.n., 36 p. + 20 t. Vörös Gyula grafikus művész, húsz, fekete-fehér rajzának feliratozott, színes papír belívekre beragasztott, egész oldalas illusztrációjával kiegészített kiadás. Számozott, 13. számú, kézzel számozott és a művész Vörös Gyula grafikus által ALÁÍRT példány. Bibliofil, kiadói illusztrált félbőr-kötés, sérült kiadói papírtokban, kissé kopott borítóval, egy kijáró lappal.
Lonkay Antal: Olvasókönyv felsőbb tanodák használatára a Szent-István-Társulat megbízásából. A magyar irodalom ismertetése a legrégibb időktől napjainkig. Készítette: - - azon társulat választmányi tagja. I. kötet. Buda, 1855., Bagó M., XVI+624 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon bejegyzésekkel, névbejegyzésekkel.