Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben. Tizenkét esztétikai előadás. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda, 419 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, az elülső borító és az első lap hiányos.
20971.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Tíz írás a nyomdászatról. Előszó Bárczy István. Írták: Fitz József, Szentkúty Pál, Kozma Lajos, Durand Félix, Ferdinandy Gejza, Bródy László, Haiman-Kner György, Boér Pál, Magyary István és Kner Imre. /Hungária Könyvek 9./ Bp., 1942, Hungária ny., 217 p. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, kopott gerinccel és kissé sérült borítóval, a könyv sarkain sérüléssel, hiánnyal. A könyv számozott és névre szóló példányokban került forgalomba, számozatlan példány!
20972.

Rufpreis:
4 000 HUF

Megdicsőülés. Mécs László legszebb versei Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. 1935. 48p. Számozatlan példány. Kiadói papírkötés, kissé megviselt állapotba, utolsó üres lapon firkákkal
20973.

Rufpreis:
4 000 HUF

20974.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kisfaludy Sándor minden munkái (szerk:Toldy Ferenc,) Pest 1848. Heckenast. 123 hasáb. Sérült kiadói papírborítóval, hátsó borító hiányos, füzésnél szétvált, a lapok jó állapotban. Ritka, első kiadás.!
20975.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Alberto Manguel: A History of Reading. London, 1997, Flamingo, 6 sztl. lev.+ 372 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
20976.

Rufpreis:
3 000 HUF

A magyar irodalom története. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt. I-II. kötet. I. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1899-1900, Athenaeum. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, kihajtható mellékletekkel. Javított gerincű dúsan aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
20977.

Rufpreis:
3 000 HUF
16

Vörösmarty összes költeményei I-II. kötet sajtá alá rendezte: Gyulay Pál. Budapest 1885. Méhner Vilmos. Festett egészvászon kötésben. 734p., 751p. Festett kiadói egészvászon kötésben, kis kopással.
20978.

Rufpreis:
3 000 HUF

Soltész Ferenc - Szinyei Endre: Görög-magyar szótár. Sárospatak, 1875, Steinfeld Béla. Újrakötött bordázott gerincű félbőr kötés, rajta az eredeti gerinc egy része, kopottas állapotban.
20979.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Johann Heinrich Moritz von Poppe: Ausführliche Volks-Gewerbslehre, oder allgemeine und besondere Technologie ...Stuttgart, 1851. Scheitlin & Krais, 780 p. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben.
20980.

Rufpreis:
3 000 HUF

1930 Az Est hármaskönyve I-III. köt. Szerk.: Mikes Lajos. I. köt.: A férfi. II. köt.: A nő. III. köt.: A gyermek. Bp., 1930.,Est, (Athenaeum-ny.), 319+1 p.; 319+1 p.; 191+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötések, kissé kopott borítókkal, enyhén foltos gerincekkel, kiadói kopott kartontokban.
20981.

Rufpreis:
2 400 HUF

Párdányi Miklós: Államegység és nemzetiségi kérdés a politika rendszerében. Bp., 1944,Veritas,(Stephaneum-ny.), 581+3 p. Kiadói papírkötés.
20982.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF