Vezércsillagok. Velős mondatok és költői gondolatok hazai és külföldi remekírók műveiből. Bp., 1901, Franklin, 532 p. Negyedik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. II. kötet: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. Bp., 1910, Athenaeum, VII+696 p. +2 (kihajtható melléklet) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói díszesen aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott borítóval, erősen foltos hátsó borítóval, sérült gerinccel.
Magyar alföldi vőfénykönyv. Bp., é.n. [194?], Dr. Kovács Dénes-féle Népirodalmi Vállalat (Neuwald Illés Utódai-ny.), 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, ex libris-szel.
Gaal Endre: Az ő szonettjei. Anton Wildgans ,,Die Sonette an Ead" című költeménye után szabad átköltés. (Dedikált!) Bp., [1940], Singer és Wolfner, 39+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, helyenként kisebb lapszéli foltokkal. A szerző által Desits György részére dedikált példány.
Szentgály Károly: A régipénz gyűjtése. Számos képpel. Budapest, [1927]. Singer és Wolfner Irodalom Intézet Rt. (Budapesti Hirlap ny.) 64 + [2] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas (döntően a magyar pénztörténetből származó) numizmatikai képanyaggal illusztrált ismeretterjesztő munka. (Kis könyvek.) Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Daruváry Müller István: Tarka könyv. Tárcék és novellák. Beregszász, é.n. Szerzői. Sorszámozott 25/23, A szerző dedikált fényképével ellátott. 110p. Korabeli festett vászonkötésben
Kolligátum a Magyar Könyvtár 10 kötetéből (160-170): Quida: Tonia. Ford.: Törökné Fenyvessy Szerénia.; Francza elbeszélők tára. Harmadik sorozat. About, Lemaitre, Villiers-de-L'Isle-Adam, Mendes, Maxime Paz. Ford.: Ambrus Zoltán, és Hevesi Sándor.; Aischylos: Agamemnon. Ford.: Váradi Antal.; Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. János vitéz. Bev. ellátta: Bánóczi József. Akantisz Viktor és Telegdy László képeivel.; Rudyard Kipling: Indiai történetek. Második sorozat. Ford.: Marquis Géza.; Majthényi Flóra: Spanyolországi képek.; Verseghy Ferencz válogatott lírai költeményei. Összegyűjtötte, bev. és jegyzetekkel ellátta: Madarász Flóris.; Plutarchos: Coriolanus. Ford.: Kacskovics Kálmán.; Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter. "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bev. ellátta: Balló István.; Dosztojevszkij M. Tivadar: A játékos naplója. Regény. Ford: Szabó Endre. Bp., 1900., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 64;+62+2;+56;+VI+7-98+6;+80;+63+1;+63+1;+44+2;+68+4+192 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.
Bessenyei György: Kisebb költeményei Nyíregyháza, 1931. A nyíregyházi ágostai hitv. Evangélikus Kossuth Lajos Reálgimnázium Bessenyei Önképzőköre. 96 l. Kiadói, sérült papírborítóval. Számozott (120/500) példány
Gérecz Attila, a költő. 1956 mártírja. A bevezetőt írta: Göncz Árpád. Göncz Árpád (1922-2015) József Attila-díjas író, műfordító, politikus, köztársasági elnök (1990-2000) által aláírt példány! Bp., 1991, Stádium, 195+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.