Benedek Elek emlékkönyve. Szerk.: Lengyel László. Bp., 1990, Móra, 94+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. + Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz. Képzeletbeli utazás Erdélyben három tucat rege és monda segítségével. Vál. és szerk.: Kemény András. H.n., é.n., Kairosz, 128 p. Kiadói kartonált papírkötés, intézményi bélyegzőkkel.
Irodalmi lexikon. Szerk.: Benedek Marcell. Sok száz szövegképpel és 88 képes táblával. Bp., 1927, Győző Andor, 1224 p.+ 44 (kétoldalas) t. Átkötött félbőr-kötésben, kissé fakó gerinccel, néhány kissé sérült, foltos lappal.
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Átkötött egészvászon-kötésben (az eredeti elülső borító felhasználásával), helyenként kissé foltos lapokkal.
Ferenczy Árpád: A Nirvána felé. Regényes indiai történetek. I-II. köt. [Egybekötve]. Bp., [1917], Légrády, 4 sztl. lev.+ 222 p.; 264 p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, kisebb lapszéli foltokkal.
Mécs László összes versei. Belső borítón ex libris, Számozott (18747) és a szerző által ALÁÍRT példány! Bp., 1944, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
Gróf Bánffy Miklós: Erdélyi történet. Regénytrilógia: Megszámláltattál... - És hijjával találtattál... - Darabokra szaggattatol. Nemeskürty István: A beteljesült jóslat című tanulmányával. Bp., 1993, Szabad Tér Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db könyv - Vitályos László: Ady-Léda-Csinszka. Visszaemlékezések és levelek a költő életrajzához. Bp., 1977, MTAK. Kiadói papírkötés, jó állapotban + Dénes Zsófia: Akkor a hársak épp szerettek... Bp., 1957, Magvető. Kiadó félvászon kötés, jó állapotban.
Szabó Lőrinc: Örök barátaink. Szabó Lőrinc kisebb műfordításai. Bp.,én.,Singer és Wolfner, 402+1 p. "Várnai Zseni: Katonafiamnak" c. versmásolatot ragasztottak az elejére. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, szakadt, kissé sérült borítóval, az elülső tábla felső sarkán kis hiánnyal.