Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Benedek Elek emlékkönyve. Szerk.: Lengyel László. Bp., 1990, Móra, 94+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. + Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz. Képzeletbeli utazás Erdélyben három tucat rege és monda segítségével. Vál. és szerk.: Kemény András. H.n., é.n., Kairosz, 128 p. Kiadói kartonált papírkötés, intézményi bélyegzőkkel.
21114.

Rufpreis:
2 000 HUF

Förster Aurél: Anekdoták. I-II. köt. Bp., 1925-1926, Stádium, 1 (címkép) t.+ 228+(4) p.; 135+(1) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben.
21115.

Rufpreis:
2 800 HUF

Irodalmi lexikon. Szerk.: Benedek Marcell. Sok száz szövegképpel és 88 képes táblával. Bp., 1927, Győző Andor, 1224 p.+ 44 (kétoldalas) t. Átkötött félbőr-kötésben, kissé fakó gerinccel, néhány kissé sérült, foltos lappal.
21116.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-II. köt. [Egy kötetben]. Szerk.: Toldy Ferenc. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, 1 (rézmetszetű címkép) t.+ 416 p.; 441+(7) p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, viseltes állapotban, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, foltos lapokkal.
21117.

Rufpreis:
2 000 HUF

Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Átkötött egészvászon-kötésben (az eredeti elülső borító felhasználásával), helyenként kissé foltos lapokkal.
21118.

Rufpreis:
2 000 HUF
17

Ferenczy Árpád: A Nirvána felé. Regényes indiai történetek. I-II. köt. [Egybekötve]. Bp., [1917], Légrády, 4 sztl. lev.+ 222 p.; 264 p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, kisebb lapszéli foltokkal.
21119.

Rufpreis:
2 800 HUF

Mécs László összes versei. Belső borítón ex libris, Számozott (18747) és a szerző által ALÁÍRT példány! Bp., 1944, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
21120.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gróf Bánffy Miklós: Erdélyi történet. Regénytrilógia: Megszámláltattál... - És hijjával találtattál... - Darabokra szaggattatol. Nemeskürty István: A beteljesült jóslat című tanulmányával. Bp., 1993, Szabad Tér Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21121.

Rufpreis:
2 800 HUF

Tutsek Anna: Cilike viszontagságai. Wolff Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
21122.

Rufpreis:
2 400 HUF

Harsányi Zsolt: Ember küzdj'... Madách életének regénye. I-III. köt. Bp.,1942,Singer és Wolfner. 4. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, sérült borító, elvált könyvtest, kijáró lapok.
21123.

Rufpreis:
1 000 HUF

21124.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó Lőrinc: Örök barátaink. Szabó Lőrinc kisebb műfordításai. Bp.,én.,Singer és Wolfner, 402+1 p. "Várnai Zseni: Katonafiamnak" c. versmásolatot ragasztottak az elejére. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, szakadt, kissé sérült borítóval, az elülső tábla felső sarkán kis hiánnyal.
21125.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF