Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 349

Csanda Sándor (szerk.): Magyar irodalmi hagyományok szlovákiai lexikona. Bratislava, 1981, Madách. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
21140.

Rufpreis:
1 600 HUF

Múzeumi füzetek 4. sz. Aszód, 1968.,Petőfi Múzeum Kiadói papírkötés, a hátsó borítónál a ragasztás elengedett. Megjelent 1000 példányban.
21141.

Rufpreis:
1 600 HUF

Némethné Péntek Zsófia: Igaz mesék. A szerző által dedikált példány! H.n., é.n., magánkiadás (Pápa, Floppy 2000 Kft.-ny.), 154 p. Kiadói papírkötés.
21142.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dienes András 2 Petőfi témájú könyve:   A fiatal Petőfi. (A költő származása és életútja 1838 nyaráig.) Bp., 1968., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.   Az utolsó év. Petőfi és a szabadságharc. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21143.

Rufpreis:
1 600 HUF

Czeizel Endre 2 darab könyve: Az orvosgenetikus szemével. Bp., 1980, Minerva, kartonált papírkötés + Az érték bennünk van. Bp., 1984, gondolat, papírkötés.
21144.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ruffy Péter 2 darab könyve: A türelem ösvényén. Bp., é.n., Magvető, egészvászon kötés papír védőborítóval + Csavargások. Bp., 1963, Szépirodalmi, egészvászon kötés papír védőborítóval.
21145.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szekfű Gyula 2 darab könyve: Három nemzedék és ami utána következik. Budapest, 1989, ÁKV-Maecenas. Kiadói kartonált papírkötésben + Forradalom után. Hasonmás kiadás. 1983, Gondolat, egészvászon kötés, papír védőborítóval.
21146.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vegyes könyvtétel, 5 db: Kertész Erzsébet 4 műve: Teleki Blanka.; Kossuth Zsuzsanna.; Csipkebolt Brüsszelben.; Bettina három élete.; Lestyán Sándor: Teleki Blanka. Vegyes állapotban.
21147.

Rufpreis:
1 600 HUF

21148.

Rufpreis:
5 000 HUF

Fáncsy-album. Bernát Gáspár, Bulcsu Károly, Császár Ferencz... Vahot Imre közremunkálásukkal kiadta Szilágyi Virgil. Pest, 1855. Emich. 1 t. (Fáncsy Lajost ábrázoló címkép), 2 sztl. lev. 234 l. Korabeli kopottas egészvászon kötésben, foltos lapokkal Fáncsy Lajos (1809-1854) színész, rendező, fordító, költő A kötet az ő életrajzát és műveit tartalmazza. Ritka!
21149.

Rufpreis:
5 000 HUF

Krúdy Mária:  Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.) Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás. Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept." Gedényi 4808. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21150.

Krúdy Mária: Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.)
Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás.
Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept."
Gedényi 4808.
Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Móricz Zsigmond: Erdély. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert, A nagyfejedelem, A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos hátsó szennylappal.
21152.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF