Csanda Sándor (szerk.): Magyar irodalmi hagyományok szlovákiai lexikona. Bratislava, 1981, Madách. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
Dienes András 2 Petőfi témájú könyve: A fiatal Petőfi. (A költő származása és életútja 1838 nyaráig.) Bp., 1968., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Az utolsó év. Petőfi és a szabadságharc. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Czeizel Endre 2 darab könyve: Az orvosgenetikus szemével. Bp., 1980, Minerva, kartonált papírkötés + Az érték bennünk van. Bp., 1984, gondolat, papírkötés.
Szekfű Gyula 2 darab könyve: Három nemzedék és ami utána következik. Budapest, 1989, ÁKV-Maecenas. Kiadói kartonált papírkötésben + Forradalom után. Hasonmás kiadás. 1983, Gondolat, egészvászon kötés, papír védőborítóval.
Vegyes könyvtétel, 5 db: Kertész Erzsébet 4 műve: Teleki Blanka.; Kossuth Zsuzsanna.; Csipkebolt Brüsszelben.; Bettina három élete.; Lestyán Sándor: Teleki Blanka. Vegyes állapotban.
Fáncsy-album. Bernát Gáspár, Bulcsu Károly, Császár Ferencz... Vahot Imre közremunkálásukkal kiadta Szilágyi Virgil. Pest, 1855. Emich. 1 t. (Fáncsy Lajost ábrázoló címkép), 2 sztl. lev. 234 l. Korabeli kopottas egészvászon kötésben, foltos lapokkal Fáncsy Lajos (1809-1854) színész, rendező, fordító, költő A kötet az ő életrajzát és műveit tartalmazza. Ritka!
Krúdy Mária: Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.) Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás. Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept." Gedényi 4808. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Móricz Zsigmond: Erdély. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert, A nagyfejedelem, A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos hátsó szennylappal.