Salvador de Madariaga: Elysiumi mezők. Ford.: G. Beke Margit. Kőhalmi Béla elsőzavával. Bp.,[1938.],Századunk, 112 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Bibó Lajos: A föld fia. I. köt. Regény. A szerző, Bibó Lajos (1890-1972) író által DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Stádium, 245 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Sophokles: Oidipus Király. Oidipus Kolonosban. Ford. és bev. Babits Mihály. Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. Bp., 1942., Parthenon, 4+218+2 p. Magyar és görög nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Marék Antal: A Felvidék, Erdély és a Délvidék irodalma. A Közművelődés Könyvei. Bp., 1942., Országos Közművelődési Szövetség, 62+1 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Doyle, Arthur Conan: Napoleon. Egy francia nemes följegyzései. Regény. Ford.: Rózsa Géza. Hozzákötve: Gréville, Henry: Egy régi háztartás. Regény. Fordították: Novelly Riza. Bp.,1911-én., Singer és Wolfner, 157+3;+160 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a táblákon hiánnyal.
Péterffy Ida: Zenei mozaikok. Szabó Vladimir rajzaival. Bp., 1948, Magyar Kórus, 261+(1) p. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.