Látos Sándor: Az eke visszafordul. (Dedikált.) (Budapest, 1965). A szerző kiadása (Bács-Kiskun megyei Nyomdaipari Vállalat, Kecskemét). 313 + [3] p. Egyetlen kiadás. 3000 példányban megjelent elbeszéléskötet dedikált példánya: "Kuthy Zoltánnak, tisztelettel: Látos Sándor. 1967. dec. 28." A tartalomból: Disznótor Bankoséknál -- Az eke visszafordul -- Varga Péterből népnevelő lett -- Szemesék kecskéje. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Enyhén rozsdafoltos kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Surányi Miklós: Egyedül vagyunk. Regény. Stefferl. Gróf Széchenyi István. A legnagyobb magyar. I-III (egybekötve). Budapest, (1936). Singer-Wolfner (Athenaeum Ny.) 367 p., 338 p., 351 p. 19 cm. Aranyozott, kiadói egészbőr kötésben, sérülésekkel
Kádár Lajos: Tyukász Péter. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1938). Dante Könyvkiadó (Hornyánszky Viktor Rt. ny.) [2] + 284 + [4] p. Dedikált: "Emlékül az én kedves öcsémnek, ifjabb Kádár Jenőnek meleg atyai szeretettel: Kádár Lajos. 1977. május 19." Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Önéletrajzi elemekben gazdag regénye egy alföldi szegény paraszti hős életét követi az első világháború előtt, katonai szolgálata alatt, orosz, majd szovjet hadifogságában, végül hazatérése után. A regény első kiadása 1937-ben jelent meg a Harmónia Kultúrbizottság gondozásában, példányunk a Dante Könyvkiadó által gondozott kiadásból való. Népi motívummal illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Tárkány Szűcs Ernő: A jószágok égetett tulajdonjegyei Magyarországon. (Dedikált.) Budapest, 1966. (Akadémiai Nyomda.) [187]-199 + [1] p.; [359]-410 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Pistának a régi barátsággal: Tárkány Szűcs Ernő." Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. (Különlenyomat az Ethnographia 1965. évi 2-3. számaiból.) Prov.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Móricz Zsigmond: Magyarosan. Kend a pap? (Egyfelvonásos színművek.) Budapest, [1928 körül]. Légrády Testvérek (ny.) 59 + [1] p. Móricz Zsigmond "Magyarosan", illette "Kend a pap?" című egyfelvonásos színműveit 1911-ben tűzte műsorra a Nemzeti Színház. A két Móricz-egyfelvonásos még a premier évében, 1911-ben megjelent a Nyugat gyűjteményes drámakötetében, majd a kiadó 1913-tól "Szerelem" sorozatcímű füzetekben adta közre a szerző rövid drámáit. A sorozat 1918 után átkerült a Légrády Testvérek kiadóhoz. Példányunk az ötödik kiadásból való. (Szerelem - Móricz Zsigmond egyfelvonásosai. III. füzet.) Fűzve, Végh Gusztáv grafikusművész színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.