Studia Comitatensia 28. Múzeumtörténeti és régészeti tanulmányok. Szerk.: Farkas Rozália. Szentendre, 2004., Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, a gerincen kis ütődéssel.
George Every: Keresztény mitológia. Ford.: Moskovszky Éva. A mítoszok világa. Bp., 1991, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé hullámos lapokkal.
László Gyula - Rácz István: A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1983, Corvina, 191+(1) p. Harmadik kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A forradalom és szabadságharc levelestára I. Összeáll., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: V. Waldapfel Eszter. Bp., 1950, KÖZDOK. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült gerinccel.
Vahot Imre: Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerk. és kiadja: - - . Bp., 1984, ÁKV. Reprint kiadás. Az 1846. évi Beimel József kiadás hasonmása. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal.
Ipolyi Arnold: Magyar Mythologia. I-II. köt. I. köt.: Hasonmás kötet. II. kötet.: A hasonmás kiadás függelékei. Benne Hoppál Mihály tanulmányával. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar királyok nagykönyve. Uralkodóink, kormányzóink, és az erdélyi fejedelmek életének és tetteinek képes története. Főszerk.: Dibás Gabriella. 2012, Reader's Digest. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Cartledge, Bryan: Megmaradni. A magyar történelem egy angol szemével. John Lukács előszavával. H.n., é.n., Officina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kahler Frigyes - M. Kiss Sándor: Rejtett dokumentumok. Forrásszemelvények 1956 tanulmányozásához. Bp., 2006, Mundus. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985. Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói papír dísztokban, jó állapotban.