Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 234

Villas, Sanctuaries and Settlement in the Romano-British Countrysid. Edited by Martin Henrig, Grahame Soffe, Kate Adcock and Anthony King. Archeopress Roman Archeology 95. Summertown, 2022., Archeopress. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19400.

Rufpreis:
2 000 HUF

Robert C. Tucker: Stalinism. Essays in Historical Interpretation. Edited by - - -. New York,1977,W. W. Norton & Co. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, régi bélyegzésekkel.
19401.

Rufpreis:
2 800 HUF

Gróf Edelsheim Gyulai Ilona, Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Szerk.: Ocsovai Gábor. Bp., 2011, Európa. Kiadói papírkötés.
19402.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dalibor M. Krno: A békéről tárgyaltunk Magyarországgal. Ford.: Käfer István. Bp., 1990, k.n. Kiadói papírkötés, megerősített gerinccel.
19403.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Szabadság kapujában - A Szabad Európa Rádió emlékműsora a magyar forradalom és szabadságharc harmincadik évfodulóján. Reprint Gyromagny, 1988. SZER. 384 p. Kiadói papírkötésben
19404.

Rufpreis:
1 600 HUF

1956-tal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Bill Lomax: Magyarország 1956; Ember Judit: menedékjog - 1956; A forradalom hangja - Századvég Füzetek 3.; Az igazság a Nagy Imre ügyben; "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből.; A magyar forradalom eszméi. Eltiprásuk és győzelmük. (1956-1999.); Tulipán Éva: Ostrom 1956-ban. Kiadói papírkötések és kiadói kartonált papírkötés, kötetenként változó állapotban.
19405.

Rufpreis:
1 600 HUF

Werner Sombart: Die deutsche Volkswirtschaft im neunzehnten Jahrhundert. Berlin, 1913, Georg Bondi. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19406.

Rufpreis:
2 000 HUF

Spengler, Oswald: Der Untergang des Abendlandes. [A Nyugat alkonya. I-II. kötet.] Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. Zweiter Band: Welthistorische Perspektiven. München, 1923-1922, Oskar Beck, XV+1+557+9 p.;8+635+12 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, az I. kötetben néhány kijáró lappal.  Oswald Spengler (1880-1936) német idealista filozófus fő műve. Szemléletváltoztató munkájának első kötete 1918 tavaszán jelent meg, néhány hónappal a Német Császárság katonai és politikai összeomlása előtt, második kötete pedig 1922-ben. ,,A Nyugat alkonya"-ként ismert történetfilozófiai munka szakít a történeti elbeszélések uralkodó, liberális modelljével, mely szerint minden fejlődés csúcsa az európai kultúra, azon belül is a nyugati típusú kultúra: saját társadalmára a megmerevedett, gépszerűségbe fulladó civilizáció mintapéldányaként tekint, amelyben a technikai fejlődés már csak ideig-óráig képes feltartóztatni az elkerülhetetlen degenerálódást. Spengler művének egyik nagy újítása a kultúrkörök elméletének kidolgozása, véleménye szerint a kultúrkörök között nincs rangsorrend, és sorsukhoz elkerülhetetlenül hozzátartozik, hogy fejlődésük zenitjén túljutva kiüresednek. A kétkötetes munka rengeteg párhuzamot mutat be az antik civilizáció és a jelenkori nyugati civilizáció pályaíve között, és úgy értékeli, hogy a nyugati civilizáció éppolyan válságtüneteket mutat, mint minden korábbi elbukott civilizáció. A Nyugat alkonyának óriási hatása volt kora szellemi életére, Európa-szerte és Magyarországon is, Hamvas Béla, Szerb Antal és Németh László életműve elképzelhetetlen a spengleri mű hatása nélkül. A teljes magyar fordítás csupán 1994-ben látott napvilágot.
19407.

Spengler, Oswald: Der Untergang des Abendlandes. [A Nyugat alkonya. I-II. kötet.] Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. Zweiter Band: Welthistorische Perspektiven. München, 1923-1922, Oskar Beck,
XV+1+557+9 p.;8+635+12 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, az I. kötetben néhány kijáró lappal.

Oswald Spengler (1880-1936) német idealista filozófus fő műve. Szemléletváltoztató munkájának első kötete 1918 tavaszán jelent meg, néhány hónappal a Német Császárság katonai és politikai összeomlása előtt, második kötete pedig 1922-ben. ,,A Nyugat alkonya"-ként ismert történetfilozófiai munka szakít a történeti elbeszélések uralkodó, liberális modelljével, mely szerint minden fejlődés csúcsa az európai kultúra, azon belül is a nyugati típusú kultúra: saját társadalmára a megmerevedett, gépszerűségbe fulladó civilizáció mintapéldányaként tekint, amelyben a technikai fejlődés már csak ideig-óráig képes feltartóztatni az elkerülhetetlen degenerálódást. Spengler művének egyik nagy újítása a kultúrkörök elméletének kidolgozása, véleménye szerint a kultúrkörök között nincs rangsorrend, és sorsukhoz elkerülhetetlenül hozzátartozik, hogy fejlődésük zenitjén túljutva kiüresednek. A kétkötetes munka rengeteg párhuzamot mutat be az antik civilizáció és a jelenkori nyugati civilizáció pályaíve között, és úgy értékeli, hogy a nyugati civilizáció éppolyan válságtüneteket mutat, mint minden korábbi elbukott civilizáció. A Nyugat alkonyának óriási hatása volt kora szellemi életére, Európa-szerte és Magyarországon is, Hamvas Béla, Szerb Antal és Németh László életműve elképzelhetetlen a spengleri mű hatása nélkül. A teljes magyar fordítás csupán 1994-ben látott napvilágot.

Rufpreis:
2 800 HUF

Religion and Nationalism in Soviet and East European Politics. Edited by Pedro Ramet. Duke Press Policy Studies. Durham - London, 1989., Duke University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19408.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pollmann Ferenc: Trianon felé. A magyar hadsereg ügye a Kiegyezéstől Trianonig. (Nagykovácsi, 2008), Puedlo. Kiadói kartonált papírkötés. + Száraz Miklós György: Fájó Trianon. Bp., 2020, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés.
19409.

Rufpreis:
1 800 HUF

6 db az 1848-49-es forradalommal kapcsolatos könyv és kiadvány: Dósa Elek: Marosszék 1848-1849.; A szabadságharc zalai honvédei 1848-1849.; Bona Gábor: A '48-as honvédsereg Nógrád megyei születésű tisztjei.; Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49.; Mikus Károlyné - Szántai Lajos: Megemlékezés Gábor Áron halálának 150. évfordulójáról. Öntödei Múzeumi Füzetek 4.; Pannon Tükör kulturális folyóirat 3. évf. 2. száma. Vegyes állapotban.
19410.

Rufpreis:
1 800 HUF

L. Juhász Ilona: Neveitek e márványlapon... A háború jelei. Jelek a térben 3. 2010, Fórum Kisebbségkutató Intézet. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19411.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF