Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 234

Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban. Bp., 2005, Osiris. Kiadói kartonált papírkötésben.
19375.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. I-II. kötet. Bp., 1985, ÁKV. Az 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott műbőr kötésben.
19376.

Rufpreis:
4 000 HUF

J. H. Burns: The Cambridge History of Medieval Political Thought c.350 - c.1450. Edited by - - -. Cambridge,1991,Cambridge University Press, VIII+808 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19377.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Mark Mazower: Hitlers Imperium. Europa unter der Herrschaft des Nationalsozialismus. Aus dem Englischen von Martin Ricther. München, 2009, C. H. Beck. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19378.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432+446 p. I. kötetben három, II. kötetben egy kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, gerincek tetején egészen apró szakadásokkal, jó állapotban.
19379.

Rufpreis:
4 000 HUF

1949-1950 Szovjet Kultúra. I. évf. 1. sz., II. évf. 2-8 sz. 1949 dec. - 1950. augusztus. Szerk.: Rusznyák István. Bekötött papírborítókkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19380.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kanyó András (szerk.):  Kádár János - végakarat. (Dedikált.) [Budapest], (1989). Hírlapkiadó Vállalat (Szikra Lapnyomda). 277 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnak tisztelettel, a szerző. Bp. 1989. október. Kanyó András." Kanyó András (1932-2021) hírszerző, rendőrtiszt, újságíró, a Magyarország hetilap főszerkesztője. Interjúkötetében az élete végét járó Kádár Jánost kérdezi a Rajk-perről, bebörtönzéséről, Nagy Imréhez való viszonyáról. Az interjúban a szerző a megromlott egészségű Kádár Jánosnak 1956-ban betöltött szerepével kapcsolatos kérdést is feltesz, azonban ekkori megtorló tevékenységére sokkal inkább az interjú szövegébe beszúrt kormányülési dokumentumokból, levelezésekből látunk rá, mint az interjúból magából. A kötet egésze a Rákosi- és Kádár-korszak hatalomgyakorlásáról ad látleletet a legfelsőbb vezető belső köreinek perspektívájából. A több alkalmas interjúsorozat utolsó kérdéseire az egykori párttitkár már csak levélben válaszolt; a kötet végén részlet Kádár utolsó, elhíresült parlamenti beszédéből, illetve temetése részleteiről. Oldalszámozáson belül dokumentum-hasonmásokkal, egész oldalas és szövegközti fotóanyaggal. (Magyarország-könyvek.) Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19381.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

Balázs Judit: Gazdaság az Oszmán Birodalomban. Sopron, 2008, Lövér-Print. 105+1 p. Aranyozott műbőr-kötésben, borítón apró kopásnyomokkal. Ritka!
19382.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Kapronczay Károly: Lengyel menekültek Magyarországon 1939-1945. Bp., 2009, Mundus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19383.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kurts, Freidrich: Allgemeine Mythologie. Leipzig, 1869, T. o. Weigel, XII+577 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
19384.

Rufpreis:
4 000 HUF

Virág Benedek: Magyar századai III-IV. köt. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, 193+191 p. 3. és 2. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
19385.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Clive Irving:Az utolsó királynő - Hetven év küzdelem a monarchiáért Európa Könyvkiadó, 2020. 387p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval
19386.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF