Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. I-II. kötet. Bp., 1985, ÁKV. Az 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott műbőr kötésben.
J. H. Burns: The Cambridge History of Medieval Political Thought c.350 - c.1450. Edited by - - -. Cambridge,1991,Cambridge University Press, VIII+808 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Mark Mazower: Hitlers Imperium. Europa unter der Herrschaft des Nationalsozialismus. Aus dem Englischen von Martin Ricther. München, 2009, C. H. Beck. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432+446 p. I. kötetben három, II. kötetben egy kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, gerincek tetején egészen apró szakadásokkal, jó állapotban.
Kanyó András (szerk.): Kádár János - végakarat. (Dedikált.) [Budapest], (1989). Hírlapkiadó Vállalat (Szikra Lapnyomda). 277 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnak tisztelettel, a szerző. Bp. 1989. október. Kanyó András." Kanyó András (1932-2021) hírszerző, rendőrtiszt, újságíró, a Magyarország hetilap főszerkesztője. Interjúkötetében az élete végét járó Kádár Jánost kérdezi a Rajk-perről, bebörtönzéséről, Nagy Imréhez való viszonyáról. Az interjúban a szerző a megromlott egészségű Kádár Jánosnak 1956-ban betöltött szerepével kapcsolatos kérdést is feltesz, azonban ekkori megtorló tevékenységére sokkal inkább az interjú szövegébe beszúrt kormányülési dokumentumokból, levelezésekből látunk rá, mint az interjúból magából. A kötet egésze a Rákosi- és Kádár-korszak hatalomgyakorlásáról ad látleletet a legfelsőbb vezető belső köreinek perspektívájából. A több alkalmas interjúsorozat utolsó kérdéseire az egykori párttitkár már csak levélben válaszolt; a kötet végén részlet Kádár utolsó, elhíresült parlamenti beszédéből, illetve temetése részleteiről. Oldalszámozáson belül dokumentum-hasonmásokkal, egész oldalas és szövegközti fotóanyaggal. (Magyarország-könyvek.) Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.