Romsics Ignác (szerk.): Amerikai béketervek a háború utáni Magyarországról. Az Egyesült Államok Külügyminisztériumának titkos iratai 1942-1944. Gödöllő, 1992, Typovent. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Zielbauer György (szerk.): Magyarországi németek elhurcolása 1944/45. A kollektív büntetés első állomása. Bp., 1990, Magyarországi Németek Szövetsége. 219p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dusan Hamsík: A középszerűség géniusza. Újabb tények és nézetek Hitler bukásától. Ford.: Bártfai László. Bp., 1968, Kozmosz. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Borzsák István: Poppea megkoronzása. A szerző, Borzsák István (1914-2007) világhírű klasszika-filológus, ókortudós, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! "Tibornak szíves üdvözlettel Steph." Különlenyomat: Antik Tanulmánok. Studia Antiqua XXXIX. köt. 1-2. sz. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, 143-146 p. Kiadói papírkötés.