Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 234

Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum, 30 füzet: Callimachus Experiens: Attila. Accedunt opuscula quintii aemiliani cimbriaci ad Attilam pertinentia.; Nicolaus Olahus: Hungaria - Attila.; stb. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, többségében felvágatlan példányok.
19484.

Rufpreis:
3 000 HUF

I. V. Sztálin művei 1-13. + Plusz egy 9 kötettel. Bp., 1949-1952, Szikra. Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopott borítókkal, a plusz kötet volt könyvtári példány. Egyben ritka!
19485.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bossuet, Jacques-Bénigne:  Compendium universae historiae ad orbe condito ad Carolum Magnum, cui accedunt series religionis, et imperiorum vices. E gallico Jaconi Benigni Bousset. [Eger], Agriae, 1800. Typis Lycei Agriensis. 470 + [6] p. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus hitszónok, teológiai doktor, püspök, XIV. Lajos fiának, a trónörökösnek nevelője. A francia protestánsok ellen sokszor fellépő hitszónok lenyűgöző retorikai képességei révén került a Napkirály udvarába, ennek révén nyerte el nevelői feladatát is. Bousset doktornak a trónörökös erkölcsi és tudományos nevelésére írt, teológiai és erkölcstani alapozású világtörténelmi munkája a Teremtéstől Nagy Károlyig tekinti át a világtörténet folyamatait, arra intve fenséges olvasóját, hogy az ókori birodalmak felemelkedése és bukása mögött álló erkölcsi elveket mindenkor tartsa szem előtt. A munka eredeti nyelven először 1681-ben jelent meg, "Discours sur l'Histoire universelle' címmel, latin fordítása 1718-ban készült el. Példányunk a mű 1800. évi egri újrakiadásából származik. Néhány fametszetű könyvdísszel. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány levélen halvány lapszéli foltosság. Enyhén kopott, enyhén hiányos gerincű korabeli kartonkötésben, vörös festésű lapszélekkel.
19487.

Rufpreis:
6 000 HUF

Báró Wesselényi Miklós "Az árvízi hajós" naplója 1838. Szerk. és jegyzetekkel ellátta: Kövér Árpád. Bp., 2001., Wesselényi Miklós Műszaki Szakközépiskola és Szakmunkásképző - Wesselényi Miklós Alapítvány Kuratóriuma, 51 p.+4 t. Kiadói papírkötés, az első lap kijár ("Köszöntő".)
19488.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

"Quibus expedit universis". Diákköri dolgozatok 1977-79. Szerkesztette Ladányi Erzsébet. (Ladányi Erzsébet és Palovics Lajos által dedikált.) Budapest, 1980. Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Középkori Magyar Történeti Tanszéke (ELTE Sokszorosító Üzeme). 287 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Összesen 250 példányban készült munka dedikált példánya: "Dr. Major Jenőnek a diákkör nevében is ajánlom barátsággal: Ladányi Erzsébet." Kötetünk az ELTE BTK középkorász műhelyében készült TDK (tudományok diákköri) pályázatok közül válogat. Szerepelnek a válogatásban településtörténeti, régészeti, családtörténeti, pedagógiatörténeti, historiográfiai dolgozatok egyaránt. A tartalomból: Benkő Elek: Hetény Árpád-kori története -- Palovics Lajos: Szent Miklós patrociniuma és a településtörténet -- Benkő Elek: A nyársapáti udvarház és házak a középkorban -- V. Székely György: A horvát-szlavón hercegi pénzek kérdése -- Tóth István György: Körmend leggazdagabb családjai a XVII. század első felében -- Fülep Katalin: Egyetemre járás és ellenreformáció -- Fráter Zoltán: A történelmi forrás magánélete. Felvinczi György iratai. A szerkesztő dedikációja mellett a kötet egyik szerzője szintén elhelyezte verses dedikációját: "Szent áldás, tisztesség legyen Veled és szép erő és mennyei kegyelmek -- / és munkáddal csendes izgalom, hogy játék legyen, s hogy elmerülj benne, mint a gyermek. -- Egy régebben írt köszöntővel ajánlanám ezt a könyvet én is -- Szent Miklós napjára. Palovics Lajos." Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
19489.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19490.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Erdélyi országgyűlési emlékek történeti bevezetésekkel. Szerkeszti Szilágyi Sándor. Hetedik kötet. (1614-1621) Budapest, 1881. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 567 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kötetünk Bethlen Gábor erdélyi fejedelemsége (1613-1629) első szakaszának politikai, belpolitikai hadpolitikai, diplomáciai eseményeibe, döntéseibe nyújt bepillantást, a német, latin és magyar nyelvű levelezések, országgyűlési végzések és más dokumentumok közreadásával. Valamennyi dokumentum előtt rövid összefoglaló. A 123. oldaltól kezdődő forrásközlés előtt alapos történelmi tanulmány. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk első leveleinek fűzése meglazult, az utolsó levélen, valamint a fedőborítókon javítás. (Magyar történeti emlékek, harmadik osztály: Országgyűlési emlékek.) Fűzve, javított, pótolt, gerincénél megerősített kiadói borítóban.
19491.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Andics Erzsébet:  A Habsburgok és Romanovok szövetsége. Az 1849. évi magyarországi cári intervenció diplomáciai előtörténete. (Dedikált.) Budapest, 1961. Akadémiai Kiadó (ny.) 452 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Dr. Pozsgay József főorvos elvtársnak nagyrabecsüléssel Andics Erzsébet. 961. okt. 6." Andics Erzsébet (1902-1986) szovjet-magyar történész, politikus, egyetemi tanár, a marxista történetírás megkerülhetetlen tényezője az 1950-es években. Fontos diplomáciai forrásokat közzé tevő munkája a Miklós cár és Ferenc József forradalomellenes szövetségének kialakulását elemzi. Az értékes forrásanyagból jó perspektíva nyílik azokra a diplomáciai mozgásokra, amellyel a magyar forradalmat és szabadságharc alakulását elemezte a császári és cári adminisztráció, és melynek eredménye az orosz bevonulás lett. Prov.: Pozsgay József (1906-1975) fül-orr-gégész, a Belügyminisztériumhoz tartozó, a rendszer elitjét kezelő Kútvölgyi úti Kórház főorvosa. Fischer Ilona (Filo) által illusztrált kiadói egészvászon kötésben, védőborító nélkül. Jó példány.
19492.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Magyar statisztikai zsebkönyv, VII. évfolyam. Szerkesztő: vitéz Mike Gyula. (1938). Budapest, 1938. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. IX + [3] + 324 p.+ 2 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión (valamint az első országbővülésen is). Az évkönyvből nem csupán a teljes népesség vármegyénkénti anyanyelvi és felekezeti arányszámai, nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki, a statisztika mélyebb ennél: a gyáriparos belül megtudhatjuk például a tisztes kisipar foglalkoztatási adatait: a mézesbábos, pék, pincér, fényképész szakmákban tevékenykedő férfi és női dolgozók számait is, a szőlőművelés adatait, a munkaviszályok (sztrájkok) esetszámait, a főbb foglalkozási ágak átlagos jövedelmeit, a társadalombiztosítás, a közlekedés, az egészségügy mutatószámait, fekete krónika gyanánt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték) tanulmányozhatjuk az elmúlt év bűnlajstromát; derűsebb témákban a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában tallózhatunk, valamint az iskolán kívüli népművelés számaiban, a mozitermek, mozielőadások, mozilátogatók számának alakulásában, rádió-előfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés, függelékként az első bécsi döntés nyomán visszatért Felvidék adatai. Példányunk első két ívének levelein a gerincnél halvány foltosság. BOEH. VII, 743. Fűzve, enyhén foltos gerincű kiadói borítóban.
19493.

Rufpreis:
2 400 HUF

Antall József élete képekben. Összeáll.: Antall Péter - Szebellédy Géza. Antall Józsefné által ALÁÍRT példány. Gyula, 1994, Tevan Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.
19494.

Rufpreis:
4 000 HUF

19495.

Rufpreis:
4 000 HUF

1905 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Nagy Gyula. XXXIX. évfolyam. [Egy kötetben]. Bp., 1905, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.), IX+(1)+984 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19496.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF